Головна Духовне Вшанування ювілею Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого на Жовківщині

Вшанування ювілею Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого на Жовківщині

592
0

Цьогоріч виповнилося 125 років від дня народження Йосифа Сліпого – патріарха Української греко-католицької церкви, верховного архієпископа Львівського та митрополита Галицького, кардинала і ректора Львівської Богословської академії. З нагоди цього пам’ятного ювілею у багатьох містах нашої держави відбулася низка урочистостей у вигляді академій, конференцій, наукових семінарів, вечорів пам’яті, концертів. До вшанування ювілею Блаженнішого Патріарха приєдналися і жовків’яни.

В історії Христової церкви в Україні Йосиф Сліпий – світла і героїчна постать, яка внесла великий вклад у розбудову церкви. Це безстрашний пастир, організатор релігійно-церковного життя, духовний батько, оборонець церкви і народу.

У малому залі районного Народного дому відбувся вечір пам’яті «Крізь терни до зірок» за участі учнів Жовківської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів (учитель української мови та літератури Людмила Жук), очільників району  та місцевих священнослужителів. Урочистий захід був проведений за ініціативи відділу культури і туризму Жовківської РДА (керівник Галина Фесюк), бібліотекарів Жовківської районної дитячої бібліотеки, безпосередньо заступника директора з роботи з дітьми Надії Хомишин.

…На сцені – портрет Йосифа Сліпого, під яким вказані роки життя і вищезазначений епіграф. Стіл, на столі запалена свічка, поруч книжкова експозиція «Ієрарх незбагненного Божого провидіння».

— Із нагоди ювілею патріарха Йосифа Сліпого складаємо доземний уклін світочеві УГКЦ, який своїми ідеями вказував дорогу оновлення і утвердження нашої Церкви. Сіяч добра і наукових знань, отець Йосиф збудив українську громаду з летаргічного сну, привернув увагу світової спільноти до проблем нашої Церкви, — такими словами розпочали вечір ведучі Олексій Брень та Марта Грень, запросивши до слова священнослужителів – о. Василя (Святотроїцький храм), о. Терентія (храм Пресвятого Серця Ісусового) та о. Йосифа (костел св. Лаврентія).

У промовах духовних наставників звучали слова про вільний дух та сильну непохитну віру в рідну Церкву та Україну Патріарха. «Без сумніву, Йосиф Сліпий став загальнонаціональним героєм, який на ділі доводив, що свою Церкву та Батьківщину любить більше, ніж власне життя. Дуже б хотілось, щоб ми, перш за все, зрозуміли, усвідомили і несли далі ці знання, щоб пам’ять про Патріарха залишилась у наших серцях назавжди».

Завдяки доповідям та віршованим рядкам, які підготували учні – Максим Ханас, Світлана Дмитрієнко, Марія Артемишин, Мар’яна Стець, Діана Качмар, Діана Ільїна, Андрій Стегура, Тетяна Чебеняк, Роман Береза, присутні дізналися про біографію, духовну діяльність, арешт і засудження Йосифа Сліпого до заслання. Після звільнення він об’єднує українців, відвідуючи національні поселення в багатьох країнах світу, будує храм Святої Софії у Римі, відкриває Український католицький університет ім. папи Климента. У своїх виступах школярі звернули увагу на три особливі напрями життя Патріарха. Перший – це його ісповідництво, терпіння і незламність у свідченні своєї віри. Наступний – наукова робота, яка відіграла надзвичайно важливу роль у житті Йосифа Сліпого. Третій, особливий «напрям», — це бажання відродити нашу Церкву, усвідомити її правдиве завдання, її ідентичність на Сході Європи та у цілій Вселенській Церкві…

Доповнили вечір творчі композиції у виконанні ансамблю «Співочі серця» с. Купичволі (керівник Ольга Смуляк), Вікторії Чубай та Ірини Кузьмин, вихованки Жовківського центру дитячої творчості (керівник Анатолій Щурик), і духовна поезія Людмили Жук та Наталії Парамонової (методист РНД).

Завершальними стали промови керівництва району, заступників голів Жовківської РДА та районної ради – Юрія Дубневича та Алли Жук, в яких вони щиросердечно подякували організаторам і учасникам за участь у заході, усім присутнім — за спільне вшанування пам’яті Йосифа Сліпого та висловили надію і сподівання, що життєвий приклад, даний нам Патріархом Йосифом,  стане поштовхом до духовного зростання.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.