Головна Економіка На часі реформування податкової системи

На часі реформування податкової системи

140
0

Очікується скасування шести малоефективних податків, витрати на збирання яких значно перевищують ефект від самих податків. Так, пропонується скасувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів, збір за місця паркування транспортних засобів, туристичний збір, збір на розвиток виноградарства, хмелярства. Інші 13 подібних податків передбачається об’єднати у 5: екологічний податок, акцизний податок, рентна плата, податок на нерухоме майно і єдиний податок

У запропонованих змінах до Податкового Кодексу, замість шести груп «спрощенців» передбачається три. Для тих, чий річний дохід складає до 20 млн. грн. вдвічі знижується єдиний податок. Для платників податку на прибуток буде спрощено ведення податкового обліку, його передбачається зробити ідентичним до фінансового обліку.

Введення з 1 січня 2015 року електронного адміністрування ПДВ дозволить забути про «винагороди» за відшкодування цього податку та «податкові ями».