Головна Економіка Бюджетні показники 2023 року для Львівщини за доходами: аналіз на основі проєкту...

Бюджетні показники 2023 року для Львівщини за доходами: аналіз на основі проєкту Держбюджету

159
0

Уряд подав до Парламенту проєкт Державного бюджету України на 2023 рік.

У департаменті фінансів Львівської ОВА проаналізували основні бюджетні показники для Львівщини, зокрема в частині доходів бюджету

«Для обрахунку дотацій місцевим бюджетам Міністерство фінансів врахувало очікувані надходження 2022 року. Але, натомість, Кабінет Міністр відмовився від ідеї звільнення військових від сплати податку на доходи фізичних осіб (це суттєво: на 1 вересня частка цього ПДФО у загальних надходженнях податку по нашій області становить 31 %). Відтак обсяг базової дотації (кошти з державного бюджету місцевим на вирівнювання податкоспроможності) для Львівщини визначено на рівні 1,619 млрд грн (для порівняння, цьогорічна сума – 1,130 млрд грн)», – пояснює директор департаменту фінансів Львівської ОВА.

«Реверсна дотація (кошти державному бюджету від багатших місцевих бюджетів) обрахована в обсязі 2,635 млрд грн (цьогорічна – 873 млн грн). Зважаючи, що обсяг реверсної дотації перевищує обсяги базової, в плані вирівнювання податкоспроможності Львівщині належить стати «донором» інших регіонів України (до речі, вперше)», – додав Олег Демків.

З-поміж іншого суттєвого стосовно доходів: частка зарахування ПДФО територіальним громадам залишається незмінною – 64 %; також відновлюється оподаткування виробленого і ввезеного пального акцизним податком.

«Ми розраховуємо, що показники міжбюджетних трансфертів ще не остаточні. Адже досі не врахована зміна чисельності мешканців за областями у зв’язку з переміщеними особами (для Львівщини це неабиякий фактор). Про усі зміни ми плануємо оперативно інформувати», – зазначають у департаменті.