Головна Економіка Європейський підхід в українських традиціях

Європейський підхід в українських традиціях

1559
0

Із давніх часів  у різних регіонах України свинарство було традиційною галуззю тваринництва. Завдяки своїм особливостям свиня в селянській родині завжди вважалася джерелом доходу і, при створенні добрих умов догляду та утримання, майже ніколи не була збитковою. Не перебільшуючи, можна сказати, що свинарство значною мірою є національною галуззю нашого сільськогосподарського виробництва, а свинина — високоякісним продуктом з високим вмістом білка, а також незамінних амінокислот. На превеликий жаль, всупереч обґрунтованій практиці більшості країн світу і нашим національним традиціям, ця важлива галузь тваринництва в Україні в останні десятиліття катастрофічно занепадала. Якщо раніше Україна була експортером свинини у рамках Радянського Союзу, зараз наша держава — імпортер. Споживання понад 30 кг м’яса на душу населення в Україні було нормою, сьогодні ця цифра знизилась у рази… На цю цікаву і водночас важливу тему можна слухати і писати цілі дисертації, але зараз не про це…

Власне, сьогодні, 17 жовтня, на державному рівні відзначають Міжнародний день свиноферми. Тому, з нагоди цього свята, перш за все, хочеться привітати всіх наших земляків, які працюють в цій галузі та виокремити підприємства, що дбають за її розвиток, робочі місця, наповнення коштами місцевих та державних бюджетів та не занедбують давніх традицій. Одне з таких підприємств — ТзОВ «Жовківський племптахорепродуктор». Це сучасний свинокомплекс, що розпочав свою діяльність на теренах Жовківського району в мальовничому селі Візенбергу.

Зазирнувши в серцевину цієї справи, можна з гордістю сказати про те, що в нас, українців, таки незламний дух та неабияка завзятість відроджувати, творити, будувати. Незважаючи на бюрократичні перешкоди, відсутність доступу до дешевих кредитних ресурсів, свинокомплекс  обладнаний устаткуванням провідних світових компаній у цій сфері,  а також автоматизованими системами кормороздачі та вентиляції. Працюють  на комплексі за новітніми технологіями, в тому числі  датськими, оскільки Данія є світовим лідером із вирощування свинини. Все поголів’я виведене з порід Йоркшир, Ландрас та Дюрок. Годують свинок тільки якісними збалансованими кормами, до складу яких входить пшениця, ячмінь, кукурудза, соя та соняшник. А найважливішою складовою успіху є працьовиті люди — професіонали своєї справи, які не бояться експериментувати, шукаючи нові методи, підходи, технології.

Серед планів на майбутнє керівництво компанії ставить перед собою завдання — радикально відродити галузь свинарства, і добитися того, щоб вона могла давати конкурентоспроможну продукцію, яку можна було б порівнювати за ефективністю і якістю з передовими державами. Для цього наша країна має необхідний генофонд і племінну базу свиней, володіє родючими землями, має висококваліфікований потенціал молодих спеціалістів. Як казав А. Шептицький, «не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну!».