Головна Економіка Декларуємо майновий стан і доходи фізичних осіб по – новому

Декларуємо майновий стан і доходи фізичних осіб по – новому

194
0

З 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 за № 859.

За результатами 2015 року, фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі  оподаткування, подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року.

У новій декларації об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року, фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору в одній податковій декларації.

Для спрощення заповнення, обсяг декларації зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4. Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при: отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, у випадках передбачених Податковим кодексом;операціях з інвестиційними активами;отриманні іноземних доходів;визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.

Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатку відображається в декларації.

Крім того, якщо за результатами перерахунку податку з доходів, отриманих від двох та більше податкових агентів у випадках передбачених законодавством, виникає від’ємне значення, такий платник податку за результатами 2015 року має право задекларувати суму податку на доходи фізичних осіб до повернення з бюджету.