Головна Економіка Дохід від здачі в оренду квартири необхідно декларувати

Дохід від здачі в оренду квартири необхідно декларувати

231
0
отримати консультацію в податковій
отримати консультацію в податковій

Отриманий у 2016 ріці дохід від здачі в оренду квартири оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором (1,5 %). Крім цього, фізичній особі, не зареєстрованій як самозайнята, такий вид доходу необхідно вказати у декларації.

Отриманий дохід відображається у колонці 3 рядка 10.3 розділу II Декларації про майновий стан і доходи. Податкове зобов’язання з ПДФО відображається у колонці 6 рядка 10.3 розділу II Декларації як сума, що підлягає сплаті до бюджету. Податкове зобов’язання з військового збору відображається у колонці 7 рядка 10.3 розділу II Декларації як сума, що підлягає сплаті до бюджету.

Крім того, слід проставити позначку «х» про надання в оренду майна в розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)», де зазначається категорія об’єкта (для квартир – 3), адресу та інше.

Нагадуємо, граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017 р.