Головна Економіка Екологічне виробництво — запорука здоров’я

Екологічне виробництво — запорука здоров’я

338
0

Приватне підприємство «Агрофон Плюс», що у с. Гряді, реалізує засоби захисту рослин, мікродобрива, мінеральні добрива, насіння, консультує сільськогосподарських виробників, власників одноосібних господарств Жовківщини і ближніх сіл, дотичних до району. На ринку уже більше  двадцяти років і представляє продукцію декількох вітчизняних компаній. Це, зокрема, «Альфахімгруп», «Агротехнічні технології», «Агрохіммаркетинг», «Презенс», «Мінераліс-Україна», «Долина-центр» та інші.

Про діяльність підприємства ми поспілкувалися із керівником “Агрофон Плюс” Володимиром Олександровичем Кисілем:

— Мікродобрива, які ми пропонуємо серед загального переліку товарів,  особливо у цей посушливий рік влилися у технології вирощування сільськогосподарських культур. Вони зняли стреси опіків і компенсували нестачу мікро- і  макроелементів. Мікродобрива реально впливають на якість, кількість і зберігання продукції, на 20 відсотків збільшується врожайність. Люди на цьому пересвідчились особисто.

Разом зі Жовківською дорадчою службою проводимо семінари-навчання, надаємо консультації. Наше підприємство протистоїть забезпеченню населення неякісною контрабандною шкідливою продукцією     догляду за посівами сільськогосподарських культур. Це дуже важливий фактор, і на цьому хочу особливо наголосити і як громадський діяч – голова роботодавців Жовківського району, голова підприємців АПК Львівщини. Постійно на це звертаю увагу. Мало хто задумується про  подальше здоров’я українців. Мабуть, 60 відсотків  овочевої продукції на ринку не відповідає показникам для споживання. Ми є перепоною для тих, які швидко хочуть заробити, ігноруючи здоров’я людей.

Наша продукція значно дешевша, ніж закордонна, більш розрекламована. Увесь товар сертифікований, бо працюємо офіційно, і на кожну партію  приходить відповідний сертифікат якості. Хоч зростання курсу валюти вплинуло на вартість продукції, яку ми пропонуємо, але за рахунок її високої концентрації вдається зменшити транспортні витрати. Уся продукція постачається зі складів Київської області, транспортування 1 кг  коштує у середньому 4-5 грн.

Забезпечуємо населення високоякісним насінням з господарств, які співпрацюють з нами. В одноосібників, які вирощують зернові за нашими пропонованими технологіями, врожайність становить не менше 60 ц/га, а дехто збирає і  70-80 ц/га. Так і з правильним доглядом за овочевими культурами.  Якщо окремі господарі  капусту обробляють 7-8 разів, то за нашою технологією   —   достатньо 2-3 рази. Це суттєва економія коштів. Ніщо так не шкодить організму людини як інсектициди – препарати від шкідників. Якщо люди не просто обробляють, а непрофесійно “лиють”,  то це переходить у продукцію. А капуста  потребує особливого  обробітку від шкідників.

Запроваджено у нас і технологію екологічного  вирощування врожаїв, тобто без хімії. Родючість землі, звісно, зменшується, якщо її не компенсувати – не вносити фосфор, калій. Тож треба проводити сидерацію.  Для цього ми пропонуємо гірчицю, яка добре підживлює і дизенфікує поле, третє — видушує спектр бур’янів. Формує гумус – це замінює 20-30 тонн гною на гектар. Олійна редька і ріпак, наприклад, сприяють накопиченню різних хворіб і залученню шкідників. А гірчиця дає дуже добрий ефект.

При екологічному вирощуванні  треба вносити біодобрива. Це, звичайно, більші витрати, але окремі одноосібники дотримуються такої технології. Витрати більші, але врожайність трошки менша. Додаткове внесення мінеральних добрив таки підвищує врожайність. За рахунок макроелементів (бор, молібден, мідь, залізо та ін.) можна вплинути на врожайність. Застосування  мікроелементів у якійсь мірі нівелює пестицидні навантаження на рослину.

Побутує думка, якщо сад не обробляти, то будемо споживати екологічно чисті яблука. Але це не так. На фруктах накопичується стільки хворіб і шкідників, що невідомо, як вони впливають на організм. Це хибна думка, сад обов’язково треба захищати. Помідори без засобів захисту не виростимо теж.

У виставковому центрі нашого підприємства можна оглянути товари догляду за сільськогосподарськими культурами, садом тощо, витребувати сертифікат якості, отримати безкоштовну і ґрунтовну пораду, ознайомитись з каталогами виробників.

Номери телефонів для довідок: (03252) 33-334, (0322) 43-60-33.                                                               

Спілкувалась Уляна Лащівська.