Головна Політика Депутати Жидачівської районної ради просять переглянути умови об’єднання регіонів

Депутати Жидачівської районної ради просять переглянути умови об’єднання регіонів

224
0

Депутати Жидачівської районної ради на черговій сесії, що відбулася 1 жовтня, прийняли Звернення до Президента України П. Порошенка, голови Верховної ради України В. Гройсмана щодо збереження сільських районів під час проведенні адміністративно-територіальної реформи – повідомляє ZIK відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації.

У зверненні до керівництва держави депутати районної ради висловили стурбованість наслідками, що прогнозуються в результаті проведення адміністративно-територіальної реформи для жителів районів, де проживає невелика кількість людей і переважає сільське населення.

«У результаті зазначеної реформи, – йдеться в зверненні, – громада теперішнього Жидачівського району стане частиною іншого адміністративного утворення, а місто Жидачів буде позбавлено статусу адміністративно-територіального центру. З досвіду попередніх реформувань (а їх жителі району пережили вже декілька) ми знаємо, що це тягне за собою тотальне руйнування власної інфраструктури: ліквідацію бюджетних установ, масове безробіття, занепад».

Саме тому депутати районної ради пропонують керівництву держави «переглянути вимоги до кількості жителів районів, що планується утворити в результаті проведення адміністративно-територіальної реформи, і залишити можливість їх функціонування для сільських районів з населенням не менше 40-50 тис. осіб, що дасть змогу зберегти їх наявну інфраструктуру, бюджетоутворюючі підприємства, робочі місця та надію на гідне життя для мільйонів українців».