Головна Економіка Головне — творити добро

Головне — творити добро

211
0

У кожної людини має бути головний орієнтир життєвого буття. І кожен індивідуум послуговується власним постулатом по-особливому, виражаючи таким чином свою індивідуальну позицію, підтверджену певними діями та вчинками. Можу запевнити читача, що є в нашому оточенні люди, для яких вислів «творити добро» став життєвим кредом, щоденним чинником до дії, до поступу. У цій когорті скромне місце займає Віталій Перетятко, директор ТзОВ «Альтаір», бо саме у такому світлі провадить свою підприємницьку та благодійницьку діяльності. Разом із дружиною Людмилою, яка взяла на себе обов’язки комерційного директора, створивши міцний сімейний дует, вже понад десяток літ займаються вони добрими справами, заслуживши повагу і авторитет громади району. Фірма «Альтаір», створена батьками Віталія, знайшла гідне продовження у нащадках, наче отримала нове дихання, йдучи у ногу з часом і використовуючи його вимоги та технологічні переваги. Не завше діти продовжують справи, розпочаті їхніми батьками. Різношерстний підприємницький світ манить, можливо, цікавішими та вигіднішими варіантами. Тож знайти оте «своє» у великому виборі — завжди надзвичайно важливо.

Здавалось би, що тут особливого: займатися гуртовою та роздрібною торгівлею продуктами харчування? Та коли мова йде про забезпечення дошкільних та шкільних закладів району, починаєш розуміти всю повноту відповідальності вкрай непростої місії, що лягає на плечі подружжя Перетятків. Якість, вчасна доставка, прийнятна ціна — ось головні критерії-вимоги замовника, яким, за великим рахунком, виступають діти-дошкільнята та учні шкіл Жовківщини. І від того, як ці вимоги будуть утілені в життя, залежатиме в кінцевому результаті здоров’я, настрій та успішність дітей. А відтак і рівень освітянської галузі району.

Утім географія діяльності фірми давно вийшла за межі жовківських теренів. Нині, окрім поставок харчів у межах, підпорядкованих відділам освіти Жовківської РДА та Магерівської ОТГ, підприємство активно співпрацює із Львівською залізницею, що охоплює підрозділи в Рівному, Ковелі, Моршині, Дрогобичі, на Закарпатті, налагоджені зв’язки з Монастироцьким психоневрологічним інтернатом та Великомостівським геліатричним пансіонатом. Аби доставити різноманітну продукцію до місця призначення, передбачено три одиниці спецавтотранспорту. У процесі постачання використовуються склади, обладнані холодильними та морозильними камерами. Безперебійну якісну роботу «Альтаіру» забезпечують одинадцять осіб обслуговуючого персоналу. Серед них — кваліфіковані водії, відповідальні працівники складу, менеджери.

Аби отримати можливість на торгівлю (постачання) для закладів різних профілів (зазвичай, це державні установи) фірмі щоразу доводиться брати участь у тендерних процедурах через систему публічних закупівель ProZorro, підписувати угоди. І завше, зважаючи на порядність та прозорість стосунків керівництва, вони отримують «зелене світло». «Працювати з людьми — доволі цікаво, хоча почасти вкрай складно. І відрадно, коли знаходиш потрібні слова і мотивацію та отримуєш позитивний результат, — каже Віталій Перетятко. — Зрештою, що може бути благороднішим та важливішим, аніж посвята себе людям? Забезпечення їх, здавалось би, буденними, але життєво необхідними потребами?!».

Добрими словами відгукуються відвідувачі і про соціальний магазин, розташований на офісній території підприємства. Асортиментний перелік налічує різні групи товарів: продуктову, промислову, алкоголь та тютюн. Тут покупці можуть придбати продукти харчування за гуртовими цінами. І не дивно, що крамницю у народі називають «гуртівнею».

Щороку, коли наступають теплі дні, серед павільйонів, що розташовані на площі Вічевій, провадить торгівлю і літній майданчик фірми “Альтаір”. У літню спеку тут вам запропонують прохолодні напої, також завше можна перекусити та поласувати смачним морозивом. І користується послугами сезонного закладу чимало жовківчан та гостей міста. Утім, як каже п. Віталій, в останні роки щоразу перед підприємцями ставляться нові вимоги. То МАФи (малі архітектурні форми) не мають належного вигляду, то потрібен так званий паспорт прив’язки, то ще щось… І як результат — виникають проблеми з наданням дозволів. А між тим міська казна щосезонно поповнюється десятками тисяч гривень сплати з кожного підприємця. Як на мене — гроші немалі. До того ж за фінансового сприяння В. Перетятка на площі та поза нею проводяться різноманітні спортивні та культурно-мистецькі заходи.

Попри всілякі проблемні моменти, дружній колектив ТзОВ «Альтаір» з оптимізмом дивиться у майбутнє, бо вважає, що робить добру і важливу справу — творить добро. А на порядку денному завше будуть актуальними питання розширення зв’язків, укладення нових угод, оновлення матеріально-технічної бази підприємства, збільшення рентабельності та перспективного розвитку фірми.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.