Головна Економіка Історія діяльності МХП на Західній Україні

Історія діяльності МХП на Західній Україні

431
0

Перспективи економічного зростання України в значній мірі пов’язані з розвитком сільського господарства. Застарілі стереотипи щодо неефективності цієї галузі — продукт минулої епохи колгоспів та тяжкої ручної праці. Сьогодні великі агропромислові компанії вкладають мільйони в модернізацію своїх підприємств. За кордоном закуповують високотехнологічне устаткування, впроваджують надсучасні методи автоматизації, оновлюють парки сільгосптехніки.

Масштабні інвестиції в сферу агровиробництва створюють передумови для відродження українського села, підвищуючи самостійність регіональних громад. Можливо, вперше з часу здобуття нашою державою своєї незалежності великі міста-мільйонники перестають бути єдиним варіантом для професійної самореалізації молоді. Підприємства великих національних компаній створюють робочі місця з конкурентоздатними умовами праці та розвивають місцеву інфраструктуру.

Починаючи зі свого створення у 1998 році, холдинг МХП крок за кроком йшов до лідерських позицій у агросфері. Тоді сучасний сільськогосподарський гігант включав у себе тільки ВАТ «Миронівський завод із виготовлення круп та комбікормів». Поступово компанія купувала застарілі сільськогосподарські підприємства по всій країні, вкладаючи значні кошти в їх модернізацію з використанням передового закордонного досвіду. Після подібної реорганізації окреме виробництво перетворювалось на локомотив регіональної економіки. Вже 2003 року холдинг уперше в Україні отримав інвестиції від Міжнародної фінансової корпорації (IFC), а 2008-го акції компанії були розміщені на Лондонській фондовій біржі.

Історія успіху холдингу пишеться в окремих його підприємствах. Ще в середині 2015 року розпочалася діяльність підприємства «Захід-Агро» у складі МХП. Сьогодні виробничі потужності компанії успішно працюють у трьох областях нашої країни: Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській. Загалом це майже 100 окремих сільських рад, на територіях яких для жителів створюють гідні умови праці та надійні перспективи економічного зростання. Значною мірою цьому сприяє і бюджетна децентралізація, яка дозволяє регіонам використовувати власні надбання для подальшого розвитку.
Агропромисловість стає для регіонів усе більш надійним джерелом фінансування. Наприклад, у 2017 році загальний об’єм податкових відрахувань у місцеві бюджети з усіх філій «Захід-Агро» становив майже 33 млн. грн., і це, не враховуючи єдиний соціальний внесок, ПДВ та податки на доходи фізичних осіб. Ці кошти означають відкриті дитсадки, відремонтовані школи, нові дороги та більш доступне медичне обслуговування для сільського населення — все те, що можна охарактеризувати, як інвестиції у майбутнє.
Підприємство займається масовим вирощуванням сільськогосподарських культур: бобових, зернових та соняшників. На балансі перебуває майже 50 тис. га орендованих орних площ, з яких понад 40 тис. га обробляється. «Захід-Агро» включає шість невідокремлених підрозділів та один відокремлений виробничий підрозділ — елеватор. У сумі це дає постійну високооплачувану роботу та соціальне забезпечення понад 600 працівникам. Середня заробітна платня на підприємстві перевищує 11 тис. грн. на місяць.
Потужності великих агропромислових компаній сприяють розвитку регіональних громад, не тільки безпосередньо нараховуючи зарплатню своїм працівникам та сплачуючи податки. Значні кошти вони вкладають у важливі соціальні проекти, інфраструктуру та освіту. Все, що йде на користь територіальним громадам, у перспективі корисно і регіональним підприємствам великого аграрного бізнесу. На цьому ґрунтуються принципи соціальної відповідальності холдингу МХП, які дозволяють вести успішну економічну діяльність у гармонії з державою та місцевим населенням.

У селах створюють такі умови, що молоді не потрібно кудись виїжджати у пошуках кращого майбутнього. Гідна заробітна плата, трансфер до місця роботи, харчування, медичне обслуговування, професійна освіта та навіть службове житло — на все це підприємство «Захід-Агро» 2017 року витратило 12,7 млн. грн. Створюється серйозна конкуренція роботі у великих містах або за кордоном. Тим паче, що немає потреби покидати родину заради забезпечення її матеріального благополуччя. Можна констатувати, що сьогодні великий бізнес успішно діє на одному боці з місцевим населенням, адже досягнення запланованих економічних показників тісно пов’язане з розбудовою сильних громад.

Прес-служба.