Головна Соціальне життя До уваги пільговиків: врахуйте зміни у законодавстві

До уваги пільговиків: врахуйте зміни у законодавстві

405
0

На сторінках народного часопису «Відродження» спілкуємося з начальником відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Жовківської РДА Ольгою Василівною СТОРОЖУК.

— Ольго Василівно, будь ласка, розкажіть про зміни, які передбачені цьогоріч?
— Упродовж останніх двох років визначено категорії пільговиків, які мають право на пільги, залежно від розміру доходів. Хочу зазначити, що перелік категорій пільговиків, яким враховуються доходи, не змінився, але змінилася величина доходу, який впливає на розрахунок пільг.

— Який це розмір у грошовому еквіваленті?
— Соціальна подткова пільга — це прожитковий мінімум для працездатної особи, встановлений нa 1 січня звітнoгo податковогo року, помноженoгo нa 1,4 тa округленогo дo найближчиx 10 гривень. У 2018 році розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 01.01.2018 року становить 1762 гривні, і це — 1762 х 1,4 = 2466 грн. 80 коп. = 2470 грн. Отже, у разі, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує цю межу, пільговики не мають права на отримання пільг і звертаються до управління соціального захисту населення Жовківської РДА за призначенням житлової субсидії за спрощеним порядком.

— Чи є ще особливості, на які повинні звернути увагу пільговики?
— Незмінним та важливим є і те, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 1 травня 2016 року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги, і субсидії. У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

— Окрім цього, що ще нового впроваджено в законодавстві?
— Я би сказала це не нове, оскільки зміни внесені ще у жовтні 2015 року, але вони вступають в дію з 1 січня 2018 року. Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині норм споживання електроенергії для нарахування пільг, а саме:
а) у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в наступних пунктах —70 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш, як 190 кВт/г на місяць;
б) обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води —110 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш, як 230 кВт/г на місяць;
в) обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води —130 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш, як 250 кВт/г на місяць;
г) не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів —100 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як, 220 кВт/г на місяць;
д) у селах і селищах міського типу для громадян, яким, відповідно до законодавства, держава забезпечує безоплатне освітлення житла,— 30 кВт/г на місяць на одну особу;
Нагадую, що такі зміни були внесені постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 842 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409».

— А як це працює на практиці, скажімо для пільговика категорії «учасник бойових дій», сім’я якого складається з 5-ти осіб та має право на пільги у розмірі 75%?
— Це буде так, припускаю, що сім’я проживає у звичайному житловому будинку — на одну особу 70 кВт/г + на інших членів сім’ї пільговика — 4 осіб х 30 кВт/г. Разом це буде 190 кВт/г на місяць (максимальна норма для розрахунку пільг) помножена на тариф за 1 кВт/гел. енергії і помножена на 75 %. Тобто, з суми, яка вийде — 75 % — управління соціального захисту населення Жовківської РДА відшкодує організації-надавачу такої послуги за рахунок коштів з державного бюджету, а 25 % оплачує сама сім’я пільговика. Якщо за показами лічильника домогосподарства використання електроенергії буде понад норму 190 кВт/г на місяць, то оплата на решта кВт/г. здійснюється на загальних підставах в повному обсязі за встановленими тарифами в Україні.
Якщо сім’я пільговика використає, скажімо, менше встановленої норми, то оплата за послугу буде проведена за фактично використану електроенергію, але у такій же ж відсотковій пропорції, за таким самим механізмом: сума, яка вийде — 75 % — управління соціального захисту населення Жовківської РДА відшкодує організації-надавачу такої послуги за рахунок коштів з державного бюджету, а 25 % оплачує сама сім’я пільговика.

— Дякую за бесіду.

P.S. Продовження теми читайте в наступних номерах часопису. Оскільки опалювальний сезон ще триває, й актуальним є нарахування пільги на газопостачання.

Спілкувалася Зоряна ГУМНИЦЬКА.