Головна Економіка Компанія «Захід Агро» жнивує на Жовківщині

Компанія «Захід Агро» жнивує на Жовківщині

485
0

МХП «Захід Агро» і жнивує, і сіє

Жнива завжди були етапним підсумком роботи сільгосптоваровиробників і вимагають високого рівня організації, відповідальності і скоординованої дії багатьох структур. У МХП «Захід Агро» не є виключенням і поточний рік.

Головна вимога до збирання зернових полягає в тому, щоб зібрати весь урожай без втрат та зберегти його високі насіннєві, продовольчі і технологічні якості при мінімальних затратах праці та коштів, що можна досягти за рахунок чіткого планування і високою організацією збиральних робіт.

На стан посівів сільськогосподарських культур істотно вплинуло те, що весна 2019 року виявилась досить примхливою. У  МХП «Захід Агро»  завдяки своєчасно та якісно підготовленій техніці жнивна компанія 2019 року була розпочата своєчасно. На полях працювало 10 комбайнів — 3 власних “New Holland”  та 7 орендованих.

Віджнивувати тут зуміли швидко, і напружена хліборобська праця увінчалася успіхом. Озимий ячмінь, засіяний на площі 220 га, видав аж по 63 центнери з гектара (на теренах Сопошинської сільради), пшениця, зібрана з 321 гектара на землях Куликівської та Мацошинської рад, — по 75 центнерів. Навіть озимий ріпак не підвів і видав по 34 центнери з гектара (на полях Туринківської та Зіболківської сільських рад). Словом, зібраним урожаєм довели, що трудилися недаремно.

Керівник модуля № 5 ТОВ “Захід Агро МХП” Юрій Думич: «Погода внесла значні корективи в наші дії, тому ми розпочали жнива трохи раніше, ніж планувалося. Жарка погода тривала саме у період, коли наливалося зерно.

Та попри все, врожайністю ранніх зернових підприємство задоволене. Добре спрацювала й агрономічна служба, і вибрики цьогорічної весни не стали на заваді. Травень був досить складним щодо погодних умов. За місяць у нас випало 250 мм опадів. Це не притаманно навіть Західній Україні, яка вважається найбільш забезпеченою вологою. Якщо середньомісячний показник 71 мм, то це перевищення норми було більш, ніж утричі. Агрономи стверджують, що якщо для деяких інших культур ситуація була не дуже комфортною, то така кількість опадів саме на пшеницю
вплинула позитивно».

Жнива — це завершення однієї роботи та початок іншої. Зразу після збору зернових на підприємстві приступили до оранки полів, тобто вже зараз триває їх підготовка до посіву сої, соняшнику, кукурудзи
(що становить більше 50 % у структурі посівних площ), пшениці, озимого ріпаку урожаю 2020 року на площі 520 га. У  МХП «Захід Агро» сповна готові до посівної кампанії, виходячи зі стану техніки та забезпечення посівним матеріалом і мінеральними добривами.

Аграріями доведено, що технології розпочинаються не з виходом у поле, а заздалегідь плануються тими, хто вирощуватиме урожай. Враховуючи, що урожайність значною мірою залежить від якості насіння, на підприємстві обрали за насіння озимого ріпаку гібриди ТРУМПФ і ШЕРПУ.

Слід зауважити, для гібрида ТРУМПФ характерна добра зимостійкість, що дає змогу висівати його з початку серпня та забезпечує ранній старт навесні. Свій потенціал урожайності ТРУМПФ продемонстрував у господарствах на Львівщині, бо володіє високою регенеративною здатністю, придатний до вирощування на різних типах грунтів, до прямого посіву та прямого комбайнування.

 

Підготувала Надія БАЙБУЛА