Головна Економіка Компенсації селянам за утримання молодняка рогатої худоби

Компенсації селянам за утримання молодняка рогатої худоби

267
0

Уже цього року селяни зможуть отримати дотаційні кошти за вирощування молодняка великої рогатої худоби, — повідомила начальник відділу АПР ЖРДА Галина Кітинська. На початку лютого цього року Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва. Постановою КМУ від 7 лютого 2018 року № 107 визначена спеціальна бюджетна дотація на вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб.

Так, дотація за молодняк надається на безповоротній основі за утримання ідентифікованої та зареєстрованої в установленому порядку великої рогатої худоби до 13-місячного віку. Виплати за народжених телят в одному господарстві виплачуватимуть тричі на рік до досягнення тринадцятимісячного віку теляти. Їх розмір залежатиме від досягнення певного віку тварини. Зокрема від народження і до 5 місяців – 300 гривень за голову, від 5 і до 9 місяців – 700 гривень і від 9 до 13 – 1500 гривень. Загальна сума за утримання однієї тварини не може перевищувати двох з половиною тисяч гривень.

Документи для отримання дотації на молодняк прийматимуться за місцем, де розташоване господарство, тобто сільськими, селищними, міськими радами або органами управління об’єднаних громад. Вони ж упродовж п’яти днів скеровують відповідну інформацію до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Розподіл бюджетних коштів між їх розпорядниками нижчого рівня затверджуватиметься в Мінагрополітики на підставі отриманих із регіонів заявок.

Щоб отримати зазначені кошти, власник має подати до місцевого органу самоврядування копії паспортів молодняка ВРХ, а в разі утримання 10 і більше голів молодняка – витяг з Єдиного державного реєстру тварин; копію паспорта громадянина України; копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Зоряна МИКИТЮК.