Головна Економіка Коштами Львівського обласного бюджету вдалося провести реконструкцію зерноскладу фермерського господарства

Коштами Львівського обласного бюджету вдалося провести реконструкцію зерноскладу фермерського господарства

139
0

Внаслідок повномасштабної війни галузь тваринництва зіштовхнулась з чималими викликами. Перед фермерами постало питання нестачі добрив та кормів, зберігання зерна тощо.

Саме тому на Львівщині затвердили адаптовану під умови воєнного часу Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства в області, яка у поточному році допомогла не одному фермеру.

Одним з таких господарств є фермерське господарство «Вихованець». Вони отримало фінансову допомогу з обласного бюджету одразу за двома напрямами:

  1. відшкодування відсоткової ставки за залученим кредитом у розмірі 200  тис. грн.;
  2. дотація за утримання поголів’я корів у розмірі 82,5 тис. грн.

«За кредитні кошти господарству вдалося провести реконструкцію зерноскладу, де зберігають зернові та технічні культури, а також корми для відгодівлі тварин. Відшкодування відсотків, в межах обласної програми, дозволили здешевити кредитні кошти та спрямувати їх розвиток господарства. Така підтримка дуже важлива в даний час, адже дозоляє не боятися високих відсотків за кредитами та сприяє розвитку у скрутні часи», – зазначив власник ФГ «Вихованець» Роман Антонюк.

Свою справу Роман Антонюк розпочав у 2012 році, створивши ФГ «Вихованець», проте активну господарську діяльність розвинув у 2017 році. Господарство займається вирощуванням ВРХ та овець, поголів’я якого сьогодні складає 90 голів ВРХ та 68 овець.

«Утримання ВРХ та овець дозволяє балансувати статті витрат, мінімізувати їх та отримувати прибуток від діяльності. Вирощування овець потребує менших капіталовкладень та можна отримати дохід за менший період у порівнянні із ВРХ», – зазначив Роман.

У поточному році в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства надавалась фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами, та відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу.

Право на відшкодування відсотків отримали 36 суб’єктів господарювання на суму 4,1 млн. грн, що дозволило здешевити 99,2 млн гривень залучених кредитних ресурсів.