Головна Економіка Легалізація заробітної плати — питання, що має бути вирішене

Легалізація заробітної плати — питання, що має бути вирішене

242
0

На сьогоднішній день актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах». Відповідно до норм діючого законодавства, пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, стажу з усіх місць роботи, а також інших відомостей, необхідних для призначення пенсії та виплати соціальних допомог.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату у «конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

У лютому в РДА Жовківського району було проведено засідання робочої групи. Основною темою, яка піднімалася, була легалізація виплат заробітної плати та зайнятості населення. До участі у засіданні робочої групи були запрошені керівники 6 підприємств, на яких, за даними управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі, нарахування заробітної плати найманим працівникам здійснювалось у межах мінімальної заробітної плати або менше законодавчо встановленого рівня. З керівниками підприємств було проведено роз’яснювальну роботу.

Спеціалісти Пенсійного фонду постійно ведуть роботу з легалізації заробітної плати, приділяючи особливу увагу оформленню найманих працівників відповідно до чинного законодавства.

Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням Законів України, яке підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальності.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Пам’ятайте: заробітна плата в «конверті» — це майбутнє без гарантій і впевненості.

Надія КОГУТ, начальник відділу  надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи УПФУ у Жовківському районі.