Головна Соціальне життя Компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

546
0

Служба зайнятості пропонує підтримку роботодавцям, які створюють нові робочі місця і працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних, компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Важливим фактом є те, що процедура оформлення всіх необхідних документів для  отримання компенсації єдиного внеску є спрощена та доступна. Роботодавцю, який працевлаштовує безробітних, для отримання компенсації необхідно лише надати впродовж двох місяців із дня працевлаштування особи до центру зайнятості заяву та довідку встановленого зразка. Головне, щоб робоче місце було новим, тобто створене у результаті діяльності суб’єкта господарювання, збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності зменшення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, модернізації чи зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок і вмінь працівника. Роботодавець не повинен мати заборгованість із сплати єдиного внеску. Він також не може бути банкрутом, і проти нього не може бути порушена справа про банкрутство. Роботодавцю щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується впродовж одного року від дня працевлаштування особи.

Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце, терміном не менше, ніж на два роки, за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (впродовж шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і, яка вперше приймається на роботу; осіб, котрим до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; інвалідів, які не досягли пенсійного віку; одного з батьків або особи, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда чи утримує інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда першої групи (незалежно від причини інвалідності).

Також право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва, та працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, терміном не менш, ніж на два роки, за направленням центру зайнятості.

Зобов’язання, які роботодавець повинен взяти на себе, в основному, пов’язані з наданням гарантій збереження створеного робочого місця. Так, особи працевлаштовуються не менш, ніж на два роки. У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення цього терміну, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі, залежно від джерела компенсації або ж на його робоче місце за направленням служби зайнятості працевлаштовується інший безробітний у межах дворічного терміну. До того ж роботодавець не може погіршувати умови праці, встановлені на день працевлаштування.

Детальнішу інформацію з цього питання можна отримати у відділі взаємодії із роботодавцями Жовківського районного центру зайнятості (каб. 24, телефони: 61-961, 61-963, 22-028).

Вероніка Мазан, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії із роботодавцями Жовківського РЦЗ.