Головна Економіка Міжнародний гуманітарний Штаб при Львівській митниці: як він працює та кому допомагає

Міжнародний гуманітарний Штаб при Львівській митниці: як він працює та кому допомагає

188
0

Другий місяць поспіль, відколи в Україні введений воєнний стан, одним із першочергових завдань митників є цілодобове оформлення іноземних гуманітарних вантажів.

Відразу після повномасштабного вторгнення країни-агресора керівництво Львівської митниці ініціювало створення хабу, який зможе координувати дії відправників гуманітарної допомоги, волонтерів, органів влади та тих, хто потребує підтримки.

Серед його завдань – допомога з пошуком складських приміщень, консультації щодо правил ввезення гуманітарної допомоги, її декларування. Ініціативу митників підтримали волонтери зі Львова та Києва. В результаті об’єднання спільних ідей та намірів 1 березня запрацював міжнародний гуманітарний Штаб при Львівській митниці «Допомогти UA Львів», а також його «гаряча лінія».

Сьогодні у штабі працює 15 людей, які здебільшого мають юридичну освіту, володіють іноземними мовами і завжди відкриті до спілкування. Частина з них – це люди, які втікали від вибухів на Київщині і тепер допомагають українцям, що теж опинилися в біді. Також у штабі працюють львів’яни, зокрема, волонтери, які довгий час займалися проблемами інших людей і добре знають свою справу.

Впродовж першого місяця роботи штаб опрацював більше ніж 500 запитів на електронну пошту та месенджер і понад 15 тисяч телефонних дзвінків. Частина з них стосувалися консультацій щодо оформлення документів, решта – прохання з усіх куточків України допомогти ліками, продуктами харчування тощо.

Штабові вдалося створити широку базу перевірених волонтерських організацій, яким передається інформація від потребуючих, і ті допомагають їм на місцях. Жодне зі звернень до штабу не залишилось без уваги. Як підтвердження цього – численні повідомлення та дзвінки зі словами подяки.