Головна Цікаво Поліс автоцивілки – за що ви платите страховикам

Поліс автоцивілки – за що ви платите страховикам

245
0

Абсолютно всі власники транспортних засобів в Україні зобов’язані страхувати свою громадянську відповідальність перед третіми особами чи іншими словами купувати поліс ОСАЦВ. У народі він називається автоцивілка https://arsenal-ic.ua/ru/product/avtostrahuvannya/avtocivilka. Вона захистить водія від збитків, заподіяних ДТП. При цьому страхова компанія виплатить компенсацію постраждалій стороні. Водій, який порушив правила дорожнього руху, який є винуватцем аварії, втрачає можливість отримати виплату.

Навіщо потрібна автоцивілка

Наявність у кожного водія поліса ОСАЦВ контролюється патрульною поліцією за порушення ПДР або встановлення факту настання ДТП. Це такий самий обов’язковий документ, як і посвідчення водія або техпаспорт транспортного засобу. При цьому він може існувати у електронній формі.

Наявність актуального полісу автоцивілки позбавить винуватця ДТП необхідності компенсувати витрати на лікування водія та пасажирів потерпілого в аварії транспортного засобу. Також він покриє витрати, пов’язані з відновленням пошкодженого автомобіля, що належить невинній стороні. Компенсації витрат на ремонт транспортного засобу винуватцю події за договором ОСАЦВ не передбачено.

Таким чином, можна зробити висновок, що автоцивілка «працює» не на того, хто її оформив. Проте, це не зовсім правильно – за відсутності страхового договору винуватцю доведеться компенсувати завдані збитки з особистих коштів. Крім того, якщо у порушника ПДР не виявилося оформленої автоцивілки, на нього чекає штраф контролюючих органів. Якщо ж у винуватця ДТП немає страховки, потерпілий може звернутися за компенсацією до своєї страхової компанії.

Врахуйте, що автоцивілка покриває лише збитки, заподіяні в ДТП іншою стороною. Якщо автомобіль викрали або пошкодили іншим способом – ненавмисним наїздом на перешкоду, під час стоянки внаслідок погодних умов, то компенсації за цим страховим полісом не передбачено.

Скільки коштуватиме страховка

Вартість полісу, яку необхідно сплачувати кожному власнику транспортного засобу, розраховується індивідуально. Вона залежить від низки факторів:

  • типу транспорту – застосовуються різні ставки для мотоциклів, легкових, вантажних автомобілів та автобусів;
    обсягу двигуна;
  • місця реєстрації автотранспорту;
  • наявності франшизи;
  • встановлення додаткової відповідальності у разі
  • перевищення ліміту за полісом;
  • термін дії страхових зобов’язань.

Тривалий досвід безаварійного керування дозволяє водієві транспортного засобу отримати знижку. Такі клієнти вигідні страховику, тому він зацікавлений у продовженні співпраці. Дешевше обійдеться автоцивілка та мешканцям регіонів з невеликою кількістю ДТП та трафіком. Це пояснюється підвищеним ризиком настання страхового випадку у густонаселеному регіоні.