Благодійники з Польщі, Німеччини, Данії, Норвегії та інших країн зібрали вагон пакувальних матеріалів та передали їх представникам Центру порятунку культурної спадщини, який з 1 березня функціонує у приміщенні Наукової бібліотеки НУ “Львівська політехніка”.
«Разом із закордонними партнерами ми подекуди тиждень, а то й більше узгоджували потреби, виробляли інструкції, логіку усіх дій, спрямованих на захист культурної спадщини. Адже практичного досвіду, як поводитися у воєнних умовах, за великим рахунком не має ніхто. Те, що ми наразі перебуваємо у тилу, дає можливість випрацювати алгоритм, осягнути найнеобхідніше, щоб пам’ятки культури вийшли з цієї війни із найменшими втратами”, – пояснив голова комісії з питань збереження історико-культурної спадщини Львівської обласної ради Іван Щурко.
Центр порятунку культурної спадщини від початку війни надав допомогу кільком десяткам українських культурних установ. Отриману плівку для пакування, мікалентний папір, гофрокартон, пергамент, гідроізоляційну фольгу й інші необхідні речі уже вкотре відправлено до відомих художніх, історичних, краєзнавчих музеїв країни.
За словами очільника громадської ініціативи Центр порятунку культурної спадщини Романа Метельського, найпершу допомогу від європейських партнерів отримали із Національної бібліотеки з Гамбурга. Далі був бус із Любліна, піввагона з Варшави, вантажівка з Національної бібліотеки Латвії.
Львівські музейники та волонтери вдячні за надану допомогу та запевняють, що роблять усе можливе, щоб вберегти та не дозволити ворогові знищити цінні експонати та вітчизняні музеї.