Головна Економіка На Львівщині підсумували суму податків на доходи фізичних осіб від бізнесу та...

На Львівщині підсумували суму податків на доходи фізичних осіб від бізнесу та бюджетної сфери

55
0

Впродовж минулого року від сфери бізнесу бюджет Львівщини отримав 11,3 млрд грн ПДФО, а від бюджетної сфери – 10,7 млрд гривень.

В департаменті фінансів Львівської ОВА підсумували сплату до бюджету області податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери та сфери підприємництва у 2023 році. Виходячи, звичайно ж, з того, що рушієм розвитку є саме друга сфера. Як зазначив заступник голови ОВА Іван Собко, податок на доходи фізосіб – основне джерело доходів місцевих бюджетів. Його частка в доходах загального фонду (без трансфертів) по області – 67%, по обласному бюджету – 80%.

Протягом року від сфери бізнесу бюджет Львівщини отримав 11,3 млрд грн ПДФО, а від бюджетної сфери – 10,7 млрд гривень. Слід зазначити, що за обсягами сплаченого податку підприємництво випередило бюджетників лише станом на 1 січня, досі на перше число кожного місяця бюджетна сфера була попереду. Звичайно, це пов’язано з тим, що до державного бюджету зараховано ПДФО з військових за четвертий квартал. Та навіть без цього фактору позитивні зрушення у підприємницькій сфері протягом звітного року були явними.

Так, порівняно з 2022 роком обсяг сплаченого податку сферою бізнесу більший на 22 відсотки (загальний приріст по області від усіх платників – 4 %). Для порівняння, на 1 квітня цей показник становив 7 %, на 1 липня – 18 %, на 1 жовтня – 21%. Вісім останніх місяців 2023 року помісячна динаміка сплати податку від сфери бізнесу перевищувала динаміку бюджетної сфери. Починаючи з березня щомісячний приріст (до відповідних місяців 2022 року) по сфері підприємництва становив не менш як 20 відсотків.

Очікуємо на збереження зазначених позитивних тенденцій і цьогоріч.