Головна Економіка На Львівщині зареєстровані перші 23 договори оренди землі в умовах воєнного стану

На Львівщині зареєстровані перші 23 договори оренди землі в умовах воєнного стану

129
0

На території області в умовах воєнного стану уклали та зареєстрували перші договори оренди землі щодо 23 сільськогосподарських ділянок, площею понад 240 га. Про це зазначають в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

Слід відзначити Ходорівську громаду, яка передала в оренду та зареєструвала договори щодо 20 ділянок, площею понад 190 га.

Нагадаємо, що 7 квітня набрав чинності Закон України , який скасував проведення земельних торгів щодо прав оренди та спростив процедуру передачі в користування комунальних земель сільськогосподарського призначення. Також за цим законом дозволено передавати в оренду ділянки постійними користувачами (окрім державних та комунальних підприємств) та передавати права землекористування без згоди власника ділянок.

Важливо! Реєстрацію таких договорів здійснюють районні військові адміністрації.

«Закликаємо органи місцевого самоврядування та аграріїв до активної комунікації, адже в умовах війни одним із важливих завдань є забезпечення продовольчої безпеки держави, відтак, необхідно як найшвидше передати в оренду вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення аби аграрії Львівщини мали змогу залучити ці землі до сільськогосподарського обороту та наростити обсяги валового виробництва», – підкреслила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Відтепер, департамент щотижнево буде інформувати про хід передачі в користування та реєстрації відповідних договорів.