Головна Економіка На території Жовківщини успішно функціонує равликова ферма

На території Жовківщини успішно функціонує равликова ферма

864
0

Ексклюзивний бізнес на Жовківщині

Сьогодні все частіше можна прочитати про новий вид діяльності на селі — вирощування равликів. Спочатку виноградних равликів збирали у лісах заготівельники. Потім почали з’являтися ферми з їх вирощування. Першопрохідці набивають гуль, відточують технології, пропагують культуру споживання і переконують, що мине ще не один десяток років, доки українські виробники равликів зможуть задовольнити світові потреби і наситити внутрішній ринок вишуканим делікатесом.

Довідатися більше про особливості цього бізнесу ми вирішили на равликовій фермі, яка функціонує с. Синьковичах, куди нас люб’язно запросив її власник Віктор Гнідець.

— Спершу я не дуже горів цією справою, думав просто інвестувати кошти, — каже Віктор Гнідець. — Але складаючи бізнес-план, вивчаючи ринок, довідався про величезний попит на цей продукт в Європі, можливості і розвиток цього тренду в Україні, то захопився не на жарт. А далі розпочалася копітка праця з розробки технології вирощування равликів.

Отож, на даний час на фермі — збір врожаю. «Ми його збираємо з поля, миємо. Процес цей триває три дні. Далі сушіння, і відправлення  в холодильник. За температури — 5-7 до 10 градусів равлик впадає в сплячку. В холодильнику равлики перебувають до лютого — березня. Волога повинна бути не більше, ніж 60 градусів», — резюмував пан Віктор.

Щодо подальшого розвитку — в бізнесмена наміри серйозні. Це і розширення,  надання певних послуг, консультацій. А ще Віктор Гнідець  в майбутньому планує залучати більше людей. Він готовий надати охочим матеріал — це продаж маточного поголів’я, ввести в курс справи, тобто, запропонувати весь пакет необхідного для початку ведення равликового бізнесу. 

Зоряна ГУМНИЦЬКА