Головна Економіка На Жовківщині відкрито дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини

На Жовківщині відкрито дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини

566
0
Амбулаторія - Сулимів

Велика справа для громади

Ще донедавна стан медицини у селах був якщо не катастрофічним, то вкрай незадовільним. Аби отримати медичну допомогу, велика кількість жителів сільської місцевості змушена була долати кілометрові відстані до районних поліклінік чи лікарень, бо в їхньому селі медзакладів ніколи не було… Звісно, є села, де амбулаторії відкриті, але стан їхній плачевний: немає ні ремонту, ні обладнання, навіть елементарних засобів першої допомоги.

Однак цього року ситуація кардинально змінилася. Для наявних амбулаторій докуповують обладнання, але головне те, що відбуваються масштабні будівництва нових амбулаторій, причому відразу з житлом для сімейних лікарів та санвузлами в приміщеннях.

За останній тиждень лише на Жовківщині відкрито дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини — у Сулимові та Новій Кам’янці.

З автомобілем і новим кардіографом

Для громади Надичівської сільської ради 21 грудня 2019 року стало урочистим та святковим, адже саме цього дня відкрили нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини в с. Сулимові.

На урочисте відкриття медичного закладу завітали заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод, голова Жовківської райдержадміністрації Роман Чер-ніховський,  голова Жовківської районної ради Роман Горбань, директор КНП «Жовківська ЦРЛ» Ігор Шевців, голова Надичівської сільської ради Ольга Драган, місцеве духовенство, керівники установ та організацій району, мешканці села.

«Хочу звернутися до медиків, оскільки за освітою я теж медик. У ваших руках життя і здоров`я людей. Тож не бійтеся брати на себе відповідальність, старайтеся приймати рішення, які керуються холодним розумом та гарячим серцем», — звернувся до присутніх Роман Черніховський. А от заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод, подякувавши причетним до створення амбулаторії, передав персоналу амбулаторії ще й новий кардіограф.

Сучасна амбулаторія у Сулимові має загальну площу 223,56 м2. Варто сказати, що медичні послуги у ній зможуть отримувати мешканці сіл Сулимова, Віднева та Звертова. Загальна кількість населення зони обслуговування становить 1484 особи. Амбулаторія групової практики оснащена медичним обладнанням, а також передбачає житло для лікаря. Окрім того, окремо для потреб амбулаторії закупили автомобіль Reno Duster.

«Радісно спостерігати за отриманим результатом, адже ця амбулаторія є запорукою підтримки розвитку села та яскравим прикладом того, як разом можна робити великі справи на благо громади, досягати результатів і доводити заплановану справу до кінця», – підсумувала голова Надичівської сільської ради Ольга Драган.

Загальна вартість амбулаторії становить 5772,447 тис. грн, з яких субвенція з державного бюджету місцевому бюджету — 4980,934 тис. грн, а співфінансування з місцевого бюджету — 791,513 тис. грн.

ФАП став амбулаторією

На свято Святого Миколая у Новій Кам’янці урочисто відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. З цієї нагоди привітати новокам’янців прибуло керівництво району та мешканці села, школярі та гості свята.

Голова Жовківської райдерж-адміністрації Роман Черніховський висловив щиру подяку усім, хто долучився до реконструкції цього об`єкта, та побажав ефективної роботи, щоб ця амбулаторія працювала і процвітала. Такий результат став можливим завдяки спільним зусиллям, як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування, медичних працівників і комунального некомерційного підприємства, проектувальників, будівельної організації, які скеровані на реалізацію масштабної програми із реформування сільської медицини.

Перерізання символічної стрічки головою райдержадміністрації Романом Черніховським та головою сільської ради Ярославом Ребцем ознаменувало відкриття нової амбулаторії, а далі всі присутні мали можливість оглянути приміщення закладу, його матеріально-технічне оснащення.

Амбулаторія – Н. Кам’янка

Для покращення надання медичної допомоги населенню Новокам`янської сільської ради у 2018 році Жовківська ЦРЛ, райдержадміністрація та районна рада ухвалили рішення про реорганізацію ФАПу с. Нової Кам`янки у лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Загальний бюджет становить  410,0 тис. грн, районний бюджет – 345 тис. грн, співфінансування місцевої ради та громади – 34,0 тис. грн.

 

Наш кореспондент