Головна Економіка На Жовківщині з початку карантину стрімко подорожчали продукти

На Жовківщині з початку карантину стрімко подорожчали продукти

570
0

Що страшніше: карантин чи ціни?

У те, що відбувається — тяжко повірити, це нагадує страшний сон. Однак, на превеликий жаль, така картина стає нашою новою реальністю. Ми щодня стаємо свідками того, як величезна бюрократична машина, що, на жаль, ще існує в Україні, реагує на нову реальність, шукає нестандартні відповіді та дії, намагається  ухвалювати критично важливі рішення для боротьби з глобальною загрозою — COVID-19.

На фоні цього протистояння та запровадженого карантину по всій країні одразу стрибнули ціни на продукти. Це все ажіотаж, створений громадянами, — заспокоюють нас у міністерстві економіки. Згодом констатують: «Ажіотажний попит на продукти, який спостерігався два останні тижні, зупинився, обсяги реалізації поступово знижуються, торговельні мережі поповнюють свої запаси». А ще чули ми й таке: міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства почне посилено перевіряти ціни,  а Антимонопольний комітет, виявляється, виявив, що ціни на деякі продукти в Україні на час карантину зросли на 50-60 % (?). Там зобов’язали мережі продуктових магазинів надсилати оперативні дані про ціни на соціальні продукти, зокрема крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі тощо.

А наскільки насправді зросли ціни —  можемо судити самі, бо щодня мусимо купувати необхідні продукти, адже зроблені попередньо запаси починають вичерпуватися (це добре розуміють люди, у кого велика сім’я).

Так, днями здорожчав хліб, бо ціна на борошно істотно піднялась з перших днів карантину. Одразу поповзли ціни й на м’ясопродукти (на десяток-півтора гривень за кілограм). Недешево тепер навіть і борщ зварити! Адже картопля у ціні зросла,  цибуля здорожчала на 200 %, а квасолі не купиш, бо ринок зачинено.

Шок у людей і від цін на лимони — подекуди їх вартість сягає 120 гривень за кілограм! За три сотні «перевалила» ціна й на імбир, загалом істотно подорожчали усі сухофрукти.

Зростання цін на ліки спеціалісти пояснюють зростанням долара і євро, дорожче купує держава за кордоном —  дорожче реалізовують аптечні мережі.

Але ж людям, погодьтесь, від того не легше. Страх перед жахливим, незнаним досі світовій науці вірусом, незмога купити найнеобхідніше, і, головне, повна невпевненість у завтрашньому дні сіють паніку, породжують відчуття тривоги та незахищеності.

Наш кореспондент