Головна Економіка На Жовківщині відбулася загальна районна весняна толока

На Жовківщині відбулася загальна районна весняна толока

180
0

У п’ятницю, 8 квітня, на Жовківщині відбулася загальна районна весняна толока. Прибирання прилеглих територій, парків, скверів, вулиць, дитячих майданчиків проведено у колективах та організаціях району, місцевих радах, школах. Дружно усі працювали, спільно й цінитимуть результат. Разом збережемо неповторність рідної Жовківщини.

Районну весняну толоку організували й у Жовківській районній раді та Жовківській районній державній адміністрації. До наведення благоустрою території долучилися і працівники часопису «Відродження».

Зі всією відповідальністю до рідної землі поставилися учасники акції «Майбутнє лісу — у твоїх руках». Чудову традицію весняного спілкування з природою організувало ДП «Жовківський лісгосп». Свою лепту для наступних поколінь внесли минулої п’ятниці працівники районної ради й районної державної адміністрації на чолі з головами Романом Горбанем і Надією Щур, районного відділу освіти, ДПІ у Жовківському районі, районного центру зайнятості, відділу соціального захисту населення, центральної районної лікарні та ін. У благородній справі взяв активну участь перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень.

Усі дружньо зібралися біля визначеної ділянки, підготовленої лісівниками. Гарний настрій – запорука успішної праці. Керівник Жовківського лісгоспу Степан Сохнацький разом проводить короткий майстер-клас, як правильно садити саджанці, щоб добре прижилися. Він вміло володіє мечем Колесова (вузька спеціальна металева лопата для посадки сіянців і саджанців лісових культур).

Далі усі завзято розібрали робочий інвентар, парами стали на визначених рядках – один копає, інший кладе ніжний-преніжний саджанець сосни звичайної – і закипіла робота. Хтось працював швидше, хтось, можливо, повільніше чи ретельніше, але кожен з відповідальністю й ентузіазмом. Учасники акції залишили свій помітний слід на нашій рідній Жовківщині. Мені випала нагода вперше садити ліс. Повірте, враження залишаться надовго, а відчуття насолоди і корисності старань не передати. Допомагали мені у цій благородній справі Віктор Білецький та Юрій Бурко.

Мине не одне десятиліття, зміниться не одне покоління, поки деревця, які посадили, досягнуть віку своєї стиглості. Кожен учасник акції «Майбутнє лісу — у твоїх руках» вніс свій особистий внесок у таку благородну і потрібну справу, яка стане доброю і цілющою згадкою майбутнім поколінням. Процес вирощування лісу – копітка і багаторічна праця. Адже, аби було чим відтворювати лісові насадження, лісівники заготовляють насіння, потім вирощують сіянці, далі висаджують їх на місця зрубів.

Цього дня в 11 кварталі виділу 32,2 Любельського лісництва на площі 0,7 га посаджено 4 тисячі сіянців сосни звичайної і більше 500 – дуба звичайного. Ця посадка завершила весняну лісокультурну кампанію у Жовківському лісгоспі. Загалом цієї весни створено лісових культур на пощі 156 га, в тому числі 124 га – головної породи сосни, 24 га – дуба звичайного, 7 га – бука, 2 га – вільхи.

Уляна Лащівська.