Головна Економіка Про фінансову відповідальність за несплату єдиного податку

Про фінансову відповідальність за несплату єдиного податку

172
0

Відповідно до норм Податкового кодексу, платники єдиного податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Так, до платників І та ІІ груп єдиного податку у разі несплати, несвоєчасної сплати чи недоплати авансових внесків з єдиного податку, застосовується штрафна санкція в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку (п.122.1 ст.122 Податкового кодексу України).

До «єдинників», які обрали для себе ІІІ-VI групи єдиного податку, у разі несплати податкового зобов’язання, зазначеного ними у Декларації платника єдиного податку, застосовуються штрафні санкції у таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, у разі несвоєчасної сплати єдиного податку нараховується пеня (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ).

Також, нагадуємо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. А платники єдиного податку третьої та п’ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Перший заступник начальника ДПІ у Жовківському районі                                                  Р. Я. Кулицький