Головна Економіка Про податкову знижку на брифінгу з місцевими журналістами

Про податкову знижку на брифінгу з місцевими журналістами

144
0

Начальник ДПІ у Жовківському районі Ольга Ліщинська провела брифінг для журналістів місцевих ЗМІ. У заході взяли участь представники Інтернет-ресурів,  районного часопису «Відродження»,

Ольга Леонідівна  інформувала журналістів про порядок отримання податкової знижки. Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема, повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

За її словами, громадяни, котрі сплачували протягом 2013 року за навчання та внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, погашали пільговий іпотечний житловий кредит мають право протягом усього поточного року подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2013 року до бюджету податку на доходи. На сьогодні вже опрацьовано понад 180 таких декларацій. Повернуто з бюджету на рахунки  громадян 170 тис. гривень.

Начальник  ДПІ

у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області                             О. Л. Ліщинська