Головна Економіка Про проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Про проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

211
0

Працюючі пенсіонери мають можливість кожні два роки здійснювати перерахунок пенсії.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) незалежно від перерв у роботі.

Перерахунок проводиться із заробітної плати (доходу), із якої обчислена пенсія. При цьому, якщо у ці два роки особа набула 24 місяці страхового стажу, за бажанням пенсіонера перерахунок може бути проведено із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 вищевказаного Закону.

Ст. 40 передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Водночас за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження ним довідки про заробітну плату первинними документами (ця норма діятиме до 01.01.2016 року) або якщо страховий стаж такої особи, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, то для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) стажу поспіль до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв у роботі. Але при цьому буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

Якщо пенсіонер, який продовжує працювати, після призначення чи попереднього перерахунку пенсії має менше, ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок буде здійснено не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням набутого страхового стажу після її призначення (перерахунку) і заробітної плати, з якої було призначено чи попередньо перераховано пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Однак такі норми не торкаються пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого ст. 26 Закону.

Г. Христецька,

начальник відділу пенсійного забезпечення УПФ.