Головна Економіка Про соціальний захист потерпілих на виробництві

Про соціальний захист потерпілих на виробництві

368
0

Діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України належить до сфери соціального захисту громадян. Робота працівників Фонду складна, відповідальна і водночас вкрай потрібна людям щодня. Особливо сьогодні, коли серйозним викликом соціальній безпеці стала фінансова і політична криза.

До нас звертаються багато людей зі своїми проблемами, своїм горем, часом озлоблених, без віри, що їм допоможуть. Від нашого професіоналізму, відданості справі, підтримки та доброго слова залежить їхнє повноцінне життя. Саме ми повертаємо їм надію на краще, вселяємо віру та впевненість, що, незважаючи на ушкоджене здоров’я чи каліцтво, життя для людини продовжується і воно є єдиним і неповторним для кожного. Значна увага Фонду приділяється створенню належних умов для забезпечення медичної та соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності потерпілих. Ми надаємо такі послуги, як організація лікування в профільних закладах, санаторно-курортного лікування, реабілітації, забезпечення інвалідів необхідними медикаментами, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, автомобілями, інвалідними візками, протезно-ортопедичними виробами тощо. Впродовж 2013 року 7 інвалідів одержали медичну, професійну та соціальну реабілітацію: 1 – санаторно-курортне лікування, 3 – профінансовано вартість протезно-ортопедичних виробів, 2 – інвалідів 1 групи трудового каліцтва отримують щомісячно кошти на постійний сторонній догляд та на побутове обслуговування, 5 – компенсовано витрати на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля на загальну суму 39030 грн.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день, інваліди, які перебувають на обліку у відділенні та потребують забезпечення автотранспортом, отримали безкоштовно автомобілі. Це суттєва допомога потерпілим у вирішенні їх соціальної адаптації, активної участі людей з обмеженими можливостями в суспільному житті, на яку вони чекали багато років.

Станом на сьогодні у відділенні перебувають на обліку 116 потерпілих та членів їх сімей, серед них – двоє інвалідів
1-ї групи, 14 інвалідів – 2-ї групи, 55 – 3-ї групи та 40 потерпілих без групи інвалідності, а також 5 осіб отримують страхові виплати в разі втрати годувальника.

У 2013 році сума страхових виплат склала 1026620 грн. 113 потерпілих одержали щомісячну грошову суму в разі часткової або повної втрати професійної працездатності, 8 утриманців – щомісячну грошову виплату особам по втраті годувальника, 2 потерпілих – виплати по тимчасовій втраті працездатності, профінансовані 2 одноразові допомоги по втраті працездатності.

І надалі основним у роботі відділення Фонду є соціальний захист потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Наталія КУЗЬО,

начальник відділення.

До уваги керівників, головних бухгалтерів підприємств, установ, організацій, приватних підприємців, які використовують найману працю!

Відділення ВД Фонду від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Жовківському районі нагадує про необхідність подання звітності – відомості розподілу до 25 січня 2014 року!

Неінформування або несвоєчасне інформування Фонду про річний фактичний обсяг реалізованої продукції, робіт, послуг (відомості розподілу) — несе накладення адміністративного стягнення в розмірі від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Просимо вчасно подати звітність, щоб уникнути штрафів.