Головна Економіка Відповідає «Гаряча лінія»

Відповідає «Гаряча лінія»

236
0

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», в ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівські області, на запитання платників відповідав начальник відділу оподаткування та контролю об’єктів і операцій Андрій Бішко

Чи включаються до складу доходу кошти, внесені працівницею підприємства в касу як часткова компенсація вартості путівки, що надана Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності? Наше підприємство є платником єдиного податку, четверта група.

Кошти, внесені працівниками підприємства в касу як часткова компенсація вартості санаторно-курортних путівок, що надані таким працівникам Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, підлягають обов’язковому перерахуванню у повному обсязі на рахунки Фонду і, відповідно, не включаються до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку.

Нещодавно наше підприємство отримало ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. У барі торгуємо коктейлями, до складу яких входять алкогольні напої. Чи оподатковується збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства виручка від реалізації таких коктейлів?

Об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (через мережу закладів ресторанного господарства, спеціалізованих відділів підприємств з універсальним асортиментом товарів) алкогольних напоїв, що входять до складу коктейлів.

Скажіть будь-ласка, чи враховуються при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік отримані суми авансу за сільськогосподарську продукцію?

Суми попередньої оплати продукції (товарів, робіт, послуг) та суми авансу в рахунок оплати продукції (товарів, робіт, послуг) у бухгалтерському обліку не визнаються доходами і не враховуються сільськогосподарським товаровиробником при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік.

Чи включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва суми отриманих відсотків за депозитом та поворотної фінансової допомоги?

Відсотки за депозитом включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки відповідають умовам визначення доходу. Сума поворотної фінансової допомоги не включається до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки така допомога є обов’язковою до повернення у визначений у договорі термін. Сума поворотної фінансової допомоги, яка не повертається у визначений у договорі термін, включається до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Чи потрібно до податкової декларації з ПДВ, яка подається до податкової інспекції з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді?

Платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до контролюючого органу з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за відповідний звітний період.

В.о.начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло