Головна Економіка Пасічники Львівщини отримали понад 8400000 мільйонів гривень у межах державної...

Пасічники Львівщини отримали понад 8400000 мільйонів гривень у межах державної підтримки

126
0

На Львівщині нараховується понад 4,1 тис. пасік,  в яких  утримується  понад 83,6 тис бджолосімей. Дотацію в сумі 8,4 млн грн у поточному році отримали 1843 пасічники за наявні 76,9  тис. бджолосімей.

Вже другий рік поспіль у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, згідно з постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 пасічникам надають фінансову підтримку у вигляді спеціальної дотації за наявні бджолосім’ї. Наказом  Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.11.2021 № 336 затверджено розподіл коштів на виплату пасічникам  дотації за наявні бджолосім’ї.

Як зазначає заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, державна підтримка суттєво вплинула на кількість офіційно зареєстрованих пасік.

«Зокрема, у поточному році зареєстровано 2115 пасік, що складає 52 % до усіх пасік. У минулому році частка зареєстрованих пасік складала лише 31 %. А реєстрація пасіки – це гарантія щорічного ветеринарного обстеження бджолосімей, мінімальні ризики  отруєння бджіл, а також забезпечення виробництва безпечної продукції для споживачів.  Враховуючи, що 99% пасік зосереджені у приватному секторі, державна підтримка  є важливим кроком у розвитку цієї галузі, сприяє підвищенню продуктивності бджіл та збільшенню виробництва продукції бджільництва», – розповіла Людмила Гончаренко.