Головна Економіка З якої нерухомості не треба сплачувати податок?

З якої нерухомості не треба сплачувати податок?

201
0

ДПІ у Жовківському районі  звертає увагу платників податків, що податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не оподатковуються:

– об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

– об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом,  в тому числі їх частки;

– будівлі дитячих будинків сімейного типу;

– садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

– об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;

– гуртожитки;

– об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

Таке звільнення від оподаткування передбачено п.п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. У Рівному з початку 2014 року до місцевого бюджету надійшло 187 тис. гривень цього податку.