Жнива завжди були етапним підсумком аграріїв і тому щоразу вимагають високого рівня організації, відповідальності і скоординованої дії задіяних структур. Збирання зернових – результат річної праці селянина. Адже саме зараз видно, як поле ввіддячило за старання, за піт і мозолі.
У золотий килим, наповнений пахощами хліба, одягнулися поля Львівської філії державної наукової установи «Український науково-дослідний іститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Леоніда Погорілого», що в смт. Магерові. Установа є головною організацією Міністерства аграрної політики і продовольства з питань випробування сільськогосподарської техніки, проведення науково-технічної експертизи технологій аграрного виробництвва, формування науково-обгрунтованих передумов реалізації технічної політики у сфері механізації сільського господарства. У своєму складі інститут має три філії: Південно-Українську, Львівську та Харківську, які знаходяться у різних грунтово-кліматичних зонах України.
Спекотний серпень сприяє завершенню жнивної кампанії. Налиті зерном достиглі колоски, немов золото, нахиляються до жатки комбайна. Така мила оку картина жнивування вселяє надію, що буде хліб і до хліба. Комбайнер Петро Копоть не лише вміло керує габаритним зернозбиральним комбайном, а й навчає цьому древньому ремеслу сина Івана – його помічника. Головний спеціаліст відділу АПР Андрій Сухораб підсумовує дари зернової ниви, а Ігор Стецик – провідний інспектор Жовківського РВ ГУ ДСНС нагадує і попереджає про правила пожежної безпеки.
Із посівної площі сільськогосподарських угідь 602 га, більшу половину займають зернові культури – 399 га. Середня врожайність становить 35,7 ц га.
— Наша спеціалізація — випробовування сільськогосподарської техніки, — наголосив директор Львівської філії державної наукової установи Михайло Кожушко. – При фінансуванні лише основних статей – заробітної плати й енергоресурсів, розширити виробничий процес чи щось спланувати складно.
Малопродуктивні землі — 300 га ми готові передати у користування Магерівській селищній раді, яка їх потребує. Проте наші сільгоспугіддя перебувають у державній власності, а тому цей процес дещо ускладнений та особливий, вимагає часу для вирішення, відповідно до закону.
Хай важка і клопітка хліборобська праця завжди увінчується хорошим врожаєм! Щоб у кожного на столі був хліб і до хліба!
Уляна ЛАЩІВСЬКА.