Головна Листи Будні лісового господарства

Будні лісового господарства

373
0

Важко оцінити всі корисні властивості лісу. Він годує і лікує людей і тварин, дає житло і тепло, дарує естетичну насолоду. Ліси та природно-ландшафтні заповідники із відповідною флорою і фауною є невід’ємною складовою національного багатства, примноження, якісні характеристики якого значною мірою залежать від парадигми та стратегії  їх природоохоронного використання, ефективного лісовпорядкування та лісокористування.

Жовківське дочірне лісогосподарське підприємство ЛГП «Галсільліс» (керівник Василь Сало) належить до тих видів економічної діяльності району, частка яких у структурі є незначною, але вплив даної галузі на економіку та екологію в цілому є надзвичайно вагомий і його важко переоцінити. Адже землі лісового фонду розташовані на території 32 сільських рад району. Окрім загального користування — лісу, дочірне підприємство на базі Жовківського лісництва (керівник Роман Малоїд) має господарства побічного користування.

Продукти побічного користування лісом мають важливе значення. Необхідність виділення побічного лісокористування в діяльності дочірного підприємства викликана, насамперед, тим, що для забезпечення сталого розвитку підприємства вцілому має вагоміше значення, ніж деревина. Головними вимогами, які забезпечують успіх підприємствам, які займаються збиранням, обробленням та реалізацією недеревної лісової продукції, є наявність значної сировинної бази та містких ринків збуту. Так, на підприємстві уже чотири роки діє пасіка в кількості 30 бджолосімей. При доброму році з 18 здорових бджолосімей качається до 120 л меду. До 19 серпня, Спаса, усі господарники стараються завершити літній медозбір.

Як зауважив пасічник  Петро Добросинець (на світлині), найкращий мед – це майовий. Бджолиний мед з давніх пір відомий своїми лікувальними властивостями для позбавлення людини від безлічі недуг. Саме тому ми і запровадили на господарстві пасіку. А ще мед хороший для запам’ятовування.

Степан РОМАНЧАК, відповідальний секретар районної комісії з ТЕБ і НС.