Головна Економіка Посівна – 2023: аграрії двох громад Яворівщини першими розпочали посів ярої пшениці

Посівна – 2023: аграрії двох громад Яворівщини першими розпочали посів ярої пшениці

190
0

Йдеться про аграріїв Мостиської та Яворівської громад.

Станом на сьогодні у Яворівському районі розпочато посів ярих культур під урожай 2023 року. Цього року прогнозована площа ранніх зернових становить понад 2600 га – зокрема:

  1. ярої пшениці 1951 га, що на 74 га більше ніж торік;
  2. ячменю 119, на рівні 2022 року;
  3. вівса 285 га, що на 123 га більше ніж торік;
  4. Ярого ріпаку – 600 га, що вдвічі більше ніж торік

За інформацією відділу економіки агропромислового розвитку та інфраструктури Яворівської ВА станом на сьогодні першими розпочали сівбу ярої пшениці фермери Мостиської та Яворівської громад.

Нагадаємо, для аграрій області триває фінансова підтримка у вигляді часткового відшкодування вартості високорепродукційного насіння.

Фінансова підтримка надається сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам, сімейним фермерським господарствам, фізичним особам-підприємцям за придбане і висіяне у поточному році сертифіковане високорепродукційне насіння.

Йдеться про гречку, просо, олійний льон, квасолю, горох всіх видів, боби, гірчицю, редьку олійну, капусту (білокачанну, броколі, брюсельську, цвітну), столовий буряк, моркву, цибулю, гарбуз, кабачки, патисони, баклажани, кукурудзу цукрову, а також огірки, помідори, перець (які вирощуються у відкритому грунті) не нижче першої репродукції, або першого покоління гібриду в розмірі до 50 % вартості насіння, але не більше ніж 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва.

Документи на відшкодування вартості насіння приймаються до 15 червня в Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, 9 пов.

Детальніше за посиланням-https://loda.gov.ua/services/programs/18190