Головна Економіка Підприємець на єдиному податку: чи потрібно зберігати первинні документи?

Підприємець на єдиному податку: чи потрібно зберігати первинні документи?

138
0

Досить поширеною серед підприємців – платників єдиного податку є думка, що зберігати первинні документи (накладні, чеки, акти, розрахункові документи тощо) не обов’язково.

Проте законодавчі норми говорять протилежне. Так, згідно пункту 44.1 Податкового кодексу, для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань на підставі первинних документів.

Тому, аби підприємцям на єдиному податку уникнути штрафів, їм слід забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких ними заповнювалась книга обліку доходів (книга обліку доходів та витрат). Адже зазначені у них дані використовуються для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця.

Зберігати такі первинні документи підприємцям слід не менш як 1095 днів із дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця, або іншої податкової звітності.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 Податкового кодексу України. Якщо таке порушення відбулося вперше — штраф становитиме 510 грн. За повторне протягом року порушення накладається штраф в розмірі 1020 гривень.

 

Заступник начальника  ДПІ

у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області                             Ю. Б. Гнідець