Головна Економіка Представники влади німецького міста Деліч побували у Жовкві

Представники влади німецького міста Деліч побували у Жовкві

249
0

Зустріч із перспективою

На початку тижня у Жовківській міській раді відбулася зустріч між мером Жовкви та  німецьким  експертом проекту «Муніципальні партнерства з Україною» Міхаелем Гамалієм і Валентиною Гнасюк-Терлецькою, регіональним координатором цього проєкту у Західній Україні. Обговорювали створення кластерів у світлі підтримки німецько-українських партнерств, співпрацю Жовкви з німецьким містом Деліч.

Діалог на тему енергоефективності територіальних громад між саксонським містом Деліч та Жовквою в Західній Україні — нове явище у співпраці Заходу та Сходу. Він є частиною тематичного Договору про співробітництво між територіальними громадами в рамках так званого партнерства в області ноу-хау.

Мери обох міст познайомились ще 2013 року, під час подорожі делегації українських мерів до міста Деліч. Ця подорож була організована Східним комітетом німецької економіки в рамках проекту «Енергоефективні міста України». Місто Деліч, нагороджене в 2010 році на конкурсі «Енергоефективні міста», що проводився Міністерством освіти і наукових досліджень Німеччини, було визнано ідеальним партнером для Жовкви в Німеччині.

«Навчання через дії» — таким був девіз двох територіальних громад у галузі забезпечення енергоефективності. Підвищення енергоефективності — це загальне завдання обох громад і частина спільної стратегії з розвитку міст з урахуванням принципу сталого використання природних ресурсів. Проекти в Жовкві і Делічі схожі, оскільки мали аналогічні, хоча й різні за складністю вимоги до менеджменту енергоспоживання в комунальних закладах, заходів з енергозбереження в дитячих садочках і приватних будинках чи покращення енергоефективності систем централізованого теплопостачання.

Попри те, що енергоефективність була головною метою партнерства, взаємне знайомство та зустрічі з актуальних політичних і соціальних тем мали не менше значення. Сторони під час обопільних відвідин намагалися, наскільки можливо, дізнатися більше про повсякденне життя міста-партнера. Важливо, що й сьогодні триває ця співпраця і обовговорюються все нові та нові проекти партнерства.

Наш кореспондент