Головна Листи Гості з Франції завітали до Синьковичів на Жовківщині

Гості з Франції завітали до Синьковичів на Жовківщині

164
0

Перебування французів у Синьковицькій ЗОШ І-ІІ ст. уже стало традицією. Цього разу діти нашої школи мали можливість спілкуватись із мером комунії П’єр-Шатель (регіон Рон-Альп) Аленом Вільяр та його дружиною Марі-Оділь. Особливо цікаво було проведено урок французької мови у 7 класі на тему “La géographie de la France”. Діти мали можливість спілкуватись із носіями мови, продемонструвати свої знання, почути від гостей різноманітні цікавинки до теми, а головне — було повне порозуміння між гостями з Франції та семикласниками.

Після проведеного уроку вчитель французької мови С. Левонова організувала зустріч усіх дітей школи та вчителів із французами. Багато запитань лунало від дітей та педагогів до запрошених і навпаки — п. Aлен та п. Марі-Оділь цікавились життям українських школярів та педагогів. Звичайно, рівень життя України та Франції відрізняється. Та діти, де б вони не проживали, залишаються дітьми. Вони дуже схожі.

Ален Вільяр був дуже вражений тим, як наші діти співали гімн України (з патріотичним піднесенням і, головне — від душі!), на що сказав: “Як
би я хотів, щоб французькі школярі виконували гімн Франції так, як ви — щиро, з високим патріотизмом, від усього серця!”

Були й запитання від гостей, на які ми не знали відповіді: “Чому вчителі ходять до школи під час канікул? Вони ж мають відпочивати, як і школярі!?”

Спілкування було цікавим та щирим. Є чого повчитись в інших, але і маємо велику честь розказати їм про Україну, наші традиції та звичаї. Звичайно, ми розповідали і про війну на сході України (бо ЗМІ Франції не так часто про це говорять).

Учитель С. Левонова організувала гостям поїздку до Києва, провела їх на центральну площу столиці — Майдан Незалежності, де оглядали фото- та текстові стенди, що нагадують про події Революції Гідності, вулицею Грушевського, Алеєю Небесної Сотні. Піднялись вулицею М. Булгакова
до Михайлівської церкви (де також оглядали фото загиблих солдат упродовж війни та фото військових, що захищають кордони на сході країни), і, звичайно, відвідали Софійський Собор. Поплавали на кораблику по могутньому Дніпру, оглянувши чудові пагорби із золотими куполами Києво-Печерської Лаври та прекрасні краєвиди столиці.

Дуже вразив гостей фестиваль української пісні “Забір’я скликає друзів”, який організував сільський голова Зеновій Сенько у с. Забір’ї. “Стільки людей виступає на сцені! Так багато українських пісень виконують! Стільки українських народних танців! І це виконують діти! Гордіться, що маєте такі свята і традиції, зберігайте їх та передавайте з покоління в покоління! Бо у нас вже такого немає”, — сказав Ален Вільяр із сумом в очах.

Дуже швидко проходить час. І зустріч з іноземними гостями залишається у наших спогадах. Хороших спогадах!

М. МАКСИМЕЦЬ,

педагог-організатор

Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів