Головна Економіка Про підсумки роботи Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за січень-лютий...

Про підсумки роботи Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за січень-лютий 2017 року

380
0

Личаківською ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області забезпечено до місцевого бюджету 127 мільйонів гривень ПДФО

Протягом січня-лютого 2017 року платники податків Личаківської ОДПІ сплатили до місцевого бюджету 127 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, в тому числі Шевченківським відділенням забезпечено цього податку – 46,7 млн.грн., Жовківським відділенням – 17,4 млн.гривень.

В загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються Личаківською ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб протягом січня-лютого склала 50 %.

За два місяці поточного року місцевий бюджет поповнився на 251 мільйон гривень

Протягом січня-лютого 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ, сплатили до місцевого бюджету 250,9 млн.грн. податків, зборів, платежів, в тому числі Шевченківським відділенням забезпечено 106,8 млн.грн. податкових платежів, Жовківським – 26,8 млн. грн.

Основними джерелами наповнення місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 127,0 млн.грн., єдиний податок – 66,7 млн.грн., акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 16,4 млн. грн.

Понад 16 мільйонів гривень надійшло акцизного податку

З початку року надходження від роздрібного продажу акцизу поповнили місцевий бюджет на 16,4 млн.грн., в тому числі Шевченківським відділенням забезпечено надходжень акцизного податку – 6,9 млн.грн., Жовківським відділенням – 4,9 млн.грн. цього податку.

Нагадаємо, платниками акцизного податку є роздрібні торговці алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом.

Змінами до Податкового кодексу з 01.01.2017 року встановлено нові ставки акцизного податку на пальне, алкогольні напої, що не маркуються марками акцизного податку (до 8,5 % об’ємних одиниць), тютюн і тютюнові вироби, а з 01.03.2017 року почнуть діяти нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку.

Понад 102 мільйони гривень ПДВ надійшло до Державного бюджету від платників податків

Протягом січня-лютого 2017 року підприємства, що перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до державної скарбниці 102,6 млн.грн. податку на додану вартість, в тому числі платники Шевченківського відділення забезпечили – 47,5 млн.грн., Жовківського відділення – 11,4 млн.грн. ПДВ.

Звертаємо Вашу увагу, що Законом України №1797 від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» збільшено терміни реєстрації податкових накладних, а саме податкові накладні, складені з 1 по 15 календарний день реєструються до останнього дня календарного місяця; податкові накладні, складені з 16 по останній день календарного місяця – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вони складені.

Платники Личаківської ОДПІ перерахували до державної скарбниці 1,8 мільйони гривень екологічного податку

Суб’єкти підприємницької діяльності, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області протягом січня-лютого 2017 року перерахували до державного бюджету 1,8 млн.грн. екологічного податку, що перевищило минулорічний показник на 0,7 млн.гривнь.

Залишаються платниками екоподатку суб’єкти господарювання, які здійснюють:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

– скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти; розміщення відходів;

– утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

– тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії термін.

На допомогу армії надійшло 14,5 мільйонів військового збору

Суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили протягом січня-лютого поточного року 14,5 млн.грн. військового збору, в тому числі від платників Шевченківського відділення надійшло 5,7 млн.грн. цього податку, Жовківського – 1,8 млн. гривень.

Нагадаємо: платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, податкові агенти. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави. Крім того, вони будуть спрямовуватись на відбудову зруйнованих територій та підтримку біженців.

Місцевий бюджет поповнився на 67 мільйонів гривень єдиного податку

Платники податків, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та застосовують спрощену систему оподаткування, протягом січня-лютого 2017 року сплатили до бюджету 66,7 млн.грн. єдиного податку, в тому числі Шевченківським відділенням забезпечено 33,3 млн.грн. єдиного податку, Жовківським відділенням – 8,2 млн.гривень. Це на 28,6 млн.грн. перевищило надходження відповідного періоду минулого року.

Майже 84% цієї суми надійшло від спрощенців-фізичних осіб. Протягом цього року від фізичних осіб-підприємців місцевий бюджет отримав 19,3 млн. грн., що на 7,8 млн. грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Понад 27 мільйонів плати за землю надійшло до місцевого бюджету

З початку року платники земельного податку Личаківської ОДПІ сплатили до місцевого бюджету 27,4 млн.грн., що на 7,9 млн.грн. перевищило показники минулого року, в тому числі Шевченківським відділенням забезпечено 14,5 млн.грн. плати за землю, Жовківським відділенням – 3,2 млн.грн. цього податку.

Нагадаємо, cтавка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Майже 197 мільйонів гривень єдиного внеску надійшло до бюджету від платників податків Личаківської ОДПІ

Платники податків, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, з початку року перерахували до бюджету 196,7 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. В тому числі платники Шевченківського відділення забезпечили з початку року надходження цього податку в сумі 77,4 млн.грн., платники Жовківського відділення – 24,7 млн.гривень.

Звертаємо увагу платників податків: з січня 2017 року встановлено мінімальну зарплату в місячному розмірі 3200 гривень. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників податків, як і в минулому році становить 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску, а єдиний  внесок із заробітної плати працівників –  не утримується.

До місцевого бюджету надійшло 1,9 млн. грн. плати за ліцензії

З початку року платники, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до місцевого бюджету 1,9 млн.грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Нагадуємо, ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною групою товарів видаються в Центрах обслуговування платників при територіальних органах ДФС.

Ліцензія видається за заявою (встановленого зразка) суб’єкта господарської діяльності, до якої додається:

1) виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

2) довідка відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до державного бюджету на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату);

3) довідка органу податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

З початку 2017 року до Личаківської ОДПІ надійшло 7 звернень від громадян

У зверненні, що надійшли у січні-лютому 2017 року порушувались питання щодо нарахування та сплати єдиного внеску суб’єктами підприємницької діяльності, повернення помилково сплачених коштів на рахунок військового збору, контрольно-перевірочної роботи, податку на нерухоме майно, реєстрацію та облік платників податків. Скарг та пропозицій не надходило.

У січні-лютому 2017 року керівництвом інспекції проведено 2 особистих прийоми, на якому було порушено питання контрольно-первірочної роботи та реєстрації обліку платників податків.

З початку року отримано 12 запитів про надання публічної інформації.

Послуги ЦОПП:

Протягом січня-лютого 2017 року Личаківською ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області надано 7071 адміністративних послуг в Центрах обслуговування платників. Для оперативного розв`язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, в інспекції працює приймальня громадян.

Прийом громадян проводиться відповідно до графіку.