Головна Економіка Виробництво твердопаливних котлів

Виробництво твердопаливних котлів

427
0

Ще кілька років тому твердопаливні котли в оселях українців не часто можна було побачити, оскільки було комфортно й зручно користуватися газовими. Однак ситуація змінилася, коли стало зрозуміло, що дешевого газу для українців більше не буде.

Твердопаливні котли кожного року збільшують свою долю на ринку України. І це пов'язано з нестабільною ціною на електроносії, а передусім на природний газ.

В умовах економічної, політичної кризи вже із кінця 2014 року ТзОВ «Екосвітсервіс» (директор І. Муравський) спільно з ТзДВ «Шляхіндустрія» (директор В. Коренчук) започаткували й вже налагодили дрібносерійне виробництво твердопаливних котлів у м. Жовкві. До речі, колишній завод «Шляхіндустрія» вже понад 30 років працює у сфері машинобудування.

Варто сказати, що твердопаливні котли витісняють сьогодні закор-донні аналоги завдяки сприятливій ціні, високій якості. Як зазначив директор ТзВД «Шляхіндустрія» Василь Коренчук, на підприємстві працюють дві лінії із виробництва котлів центрального опалення: промислове та побутове призначення.

Котли центрального опалення для промислового призначення виготовляють потужністю до 300 КВт. Оскільки потужність залежить від обігрітої площі, то цей котел здатний обігріти приміщення площею до 3000 кв.м. Замовники цієї категорії товару – бюджетні та промислові організації. Інші ж, економ-котли, розраховані на приватні помешкання. Їхня потужність звичайно менша: від 14 до 50 КВт, і відповідно забезпечення теплом – від 150 до 500 кв.м. Гарантія цього продукту – один рік.

Зазвичай твердопаливні котли працюють на одному виді палива, а ці – універсальні, адже можна використовувати і вугілля, і дерево, і солому, і тирсу. До того ж, за необхідності встановлюють контур нагріву гарячої води. Котли на твердому паливі мають низку переваг, порівняно з іншими видами котлів. До них належать: доступність, автономність та дешеве паливо. Завдяки цьому вони користуються популярністю у місцевостях, де є труднощі з постачанням електрики або газу.

Котли — вітчизняні, оскільки не лише їх виготовляють в Україні, а й метал (котлова сталь 8 мм), комплектуючі, вентилятори тощо закуповують на території  нашої держави.

Ринок збуту твердопаливних котлів жовківського підприємства охоплює територію Західної України, виготовляють їх під замовлення (від початку виробництва – приблизно 50 шт.) 

«Виробництво твердопаливних котлів яскраво демонструє економічну перевагу. Середній котел потужністю 14 КВт коштує 23000 грн. Не споживаючи російського газу, ми позбавляємо себе економічної залежності від іншої держави", – наголосив Василь Миколайович.

Наразі у планах керівництва — розвивати виробництво твердопаливних котлів, що автоматично збільшить кількість нових робочих місць.

Зоряна Лихолат,

Надія Байбула.