Головна Економіка Питання легалізації заробітної плати та детінізації ринку праці в області є одним...

Питання легалізації заробітної плати та детінізації ринку праці в області є одним із пріоритетних завдань

207
0

Легальна зарплатня — належна пенсія

Питання легалізації заробітної плати та детінізації ринку праці в області є одним із пріоритетних завдань. Адже лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Нагадуємо, що з 1 січня 2018 р. право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менш, як 25 років (кожного наступного року кількість необхідних років страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік та з 1 січня 2028 року становитиме 35 років).

Тому питання щодо накопичення в Реєстрі застрахованих осіб інформації про стаж, заробітну плату та сплачені внески є дуже актуальним.

Як вирощувати та садити грецький горіх – дізнайтеся у нашій публікації.

Проте мають місце випадки, коли страхувальники допускають помилки при формуванні звітності про застрахованих осіб. Наслідком допущених помилок в звітності ЄСВ є відсутність відомостей у реєстрі застрахованих осіб або недостовірні дані, які прямим чином впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги з тимчасової непрацездатності та інших соціальних виплат.

Тож обов’язково перевіряйте правильність відомостей про застрахованих осіб, зазначених в звітності ЄСВ, а у разі виявлення помилок — виправляйте їх!

Зазначаємо, що застраховані особи можуть ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, в органах Пенсійного фонду України при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг ПФУ. Зручно також скористатись послугою СМС-інформування.

Для цього необхідно здійснити он-лайн реєстра-цію за електронно-цифровим підписом на порталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до органу ПФУ та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг чи на отримання інформаційного СМС-повідомлення.

Одночасно повідомляємо, що на Веб-порталі електронних послуг додано нові он-лайн сервіси і для страхувальників. Зокрема, наявна інформація щодо поданих звітів та стану розрахунків із ПФУ. Також надано можливість формувати в електронному вигляді (за наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП)) довідки про страховий стаж своїх працівників.

Щоб отримати довідку через Веб-портал, слід авторизуватися за ЕЦП, в закладці «Запити на отримання електронних документів» обрати тип звернення («Дані про трудовий та страховий стаж» або «Довідка ОК-7»), заповнити новий запит на отримання документів даними свого працівника, підписати звернення ЕЦП страхувальника та відправити до ПФУ.

Для отримання довідки перейти до розділу «Звернення» та вибрати останнє виконане завдання.

Галина СКОРОПАД,

 начальник Жовківського відділу

обслуговування громадян (сервісний центр)