Головна Економіка Сільськогосподарські роботи в Жовківському районі

Сільськогосподарські роботи в Жовківському районі

558
0

Цьогоріч ціни на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива та засоби захисту рослин зросли, але, незважаючи на такі реалії, весняна сівба та інші сільськогосподарські роботи в Жовківському районі йдуть за планом, і, порівняно з минулим роком, посівні площі будуть засіяні стовідсотково. Сьогодні цей етап знаходиться у фазі свого піку – товаровиробники району поступово підраховують, чим вигідніше цьогоріч засівати свої поля, щоб восени отримати добрі врожаї, а з них, відповідно, прибутки.

Про весняно-посівну кампанію і фінансове забезпечення сільськогосподарських підприємств району поділився у розмові з кореспондентами часопису начальник відділу управління агропромислового розвитку Жовківської РДА Андрій Сухораб.

Станом на 12 квітня у всіх категоріях господарств підготовлено ґрунту 17 250 га (59 %), посіяно ярих культур – 12 825 (44), посів ярих зернових становить 5 280 (69), технічних культур – 370 га (9), посаджено картоплі на площі 3 985 (43), овочів – 1 730 (35) і кормових культур – 1 455 га (47 %). Озимі зернові культури підживлено стовідсотково.

Журналістам редакції газети «Відродження» вдалось виїхати та з’ясувати, як проходять цьогорічні весняно-польові роботи. В урочищі біля с. Волі-Висоцької ми відвідали посівні поля, що належать ТзОВ «ВАМ АГРО», де виконавчим директором – молодий та заповзятливий господарник Андрій Великий. Він один із небагатьох сільгоспвиробників району, який до весняно-польових робіт підготувався заздалегідь, а ще є провідним виробником зернових та технічних культур району. Пан Андрій охоче поділився тонкощами ведення чималого господарства та розповів про цьогорічну посівну кампанію. Позаяк займатися сільськогосподарською діяльністю розпочав нещодавно, то нині перебуває на стадії випробування можливостей та очікування земельної віддачі.

Зараз у ТзОВ йде посів льону олійного. Чому саме льону? Пан Андрій зазначає, що культура добра для сівозміни. Бо, незважаючи на сьогоднішні скрутні часи, повсякчас труднощі, працювати та сподіватися на краще треба. На його думку, українському аграрію слід покращити якість продукції, щоб скласти у майбутньому гідну конкуренцію на європейському ринку. Надалі підприємство має намір проводити посівну кампанію на крехівських землях, які засіватимуть ячменем, соєю та білою квасолею. Адже в оренді молодих аграріїв знаходиться близько 780 гектарів землі (Воля-Висоцька та Крехів).

Маючи на технічній базі два власні комбайни, чотири трактори та дві вантажні автомашини, сівалки, завзяті та перспективні господарі працюють і для громади, і для себе. За словами сільгоспвиробника, іде усіляке сприяння з боку управління агропромислового розвитку Жовківської РДА, але хотілося б, щоб і держава приділяла більше уваги проблемам аграрного сектора та відстоювала інтереси селян країни. Та поки що хлібороби долають проблеми самотужки, при цьому беручи на себе ще й відповідальність за розвиток соціальної сфери сільських територій.

Весняно-польові роботи тривають. На черзі – час посіву решти культур. Будемо сподіватися, що врожайність цьогорічних засівів буде увінчана високими показниками.

Зоряна ГУМНИЦЬКА, Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ, Зоряна МИКИТЮК.