Головна Економіка Спільна праця з легалізації трудових відносин, та збільшення заробітної плати у...

Спільна праця з легалізації трудових відносин, та збільшення заробітної плати у Жовківському районі

191
0

Нещодавно у Жовківській РДА відбулось засідання робочої групи за участі голови Жовківської РДА Надії Щур, начальника ДПІ у Жовківському районі Богдана Звізла,  в. о. начальника  відділу податків та зборів фізичних осіб ДПІ у Жовківському районі  Андрія Карп’яка , на яку запросили понад двадцять суб’єктів господарювання,  аби спільно провести заслуховування платників, які згідно з поданою звітністю з єдиного внеску виплачують заробітну плату менше встановленого чинним  законодавством мінімуму, та з питань погашення податкового боргу та виконання завдань з мобілізації надходжень до бюджету.

На засідання були присутні суб’єкти підприємницької діяльності, які мають заборгованість із виплати заробітної плати або виплачують її нижче встановленого законодавством мінімуму. Обговорювалися причини, що створюють передумови для мінімізації заробітної плати та зменшення платежів до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування та податку з доходів фізичних осіб та шляхи її підвищення відповідно до чинного законодавства.

Богдан Звізло зауважив, що сьогодні, легалізація трудових відносин, виявлення «тіньових» доходів та їх виплата у «конвертах», як і  підвищення заробітної плати є дуже актуальною. Фахівцями ДПІ у Жовківському районі постійно проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями для того, щоб стимулювати їх підвищити заробітну плату та відмовитись від її виплати в «конвертах».

Податківці  повідомили, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 №928-VIII "Про Державний бюджет на 2016 рік" встановлено такі соціальні стандарти: мінімальна зарплата у місячному розмірі і прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня – 1378 грн., з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн. Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ.

Вкотре  нагадали про кампанію декларування -2016, та  запросили прийти до 1 травня 2016 року до Центру обслуговування платників ДПІ у Жовківському районі  та прозвітувати про отримані доходи у 2015 році.

Начальник ДПІ у Жовківському районі  Головного управління ДФС у  Львівській області Б.Й. Звізло