Головна Економіка Статус фізособи – підприємця підтвердить витяг з Єдиного державного реєстру

Статус фізособи – підприємця підтвердить витяг з Єдиного державного реєстру

121
0

Відповідно до Закону України від 15.05.2003р.  № 755- VI «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» підтвердженням статусу фізичної особи – підприємця як суб’єкта підприємницької діяльності може слугувати витяг з ЄДР, де зазначаються основні види діяльності підприємця та інша інформація.

Витяг – це документ, що сформований програмними засобами введення ЄДР за відповідними критеріями пошуку та містить відомості з реєстру, які є актуальними на дату формування витягу або на дату та час, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі (п.3.1 Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту України від 14.12.2012 р.  № 1846/5).

Відомості, що містяться в ЄДР є відкритими та загальнодоступними, за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно, відомостей, передбачених ст.17 Закону № 755.

Копію даного документу підприємці або інші самозайняті особи надають особам, що здійснюють нарахування (виплату) доходів, з метою неутримання податку на доходи фізичних осіб (п.177.8 ст.177 Податкового кодексу України).