Головна Економіка Топ-7 громад Львівщини за надходженнями туристичного збору

Топ-7 громад Львівщини за надходженнями туристичного збору

143
0

За 11 місяців 2020 року, Із січня й до грудня, надходження громад та районів Львівської області від туристичного збору склали загалом 11 мільйонів 608 тисяч гривень

Туристичний збір за бажання призначає окремо кожна територіальна громада, його базою є вартість усього періоду проживання в готелях (мотелях, хостелах), санаторіях чи курортах. Платниками збору є, відповідно, туристи. А кошти з туристичного збору нараховують до бюджетів кожної з громад.

Найбільші надходження від туристичного збору за 11 місяців припадає на Львів – 5 мільйонів 105 тисяч гривень.

Решта місць розподілені таким чином:

  • Трускавець – 2,814 млн грн,
  • Борислав – 886 148 грн,
  • Славське – 381 576 грн,
  • Пустомитівський район – 328 999 грн,
  • Дрогобицький район – 301 543 грн,
  • Сколівський район – 251 094 грн.

Заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський зауважує, що Львів тримає першість, хоча місто влітку у зв’язку з пандемією вирішило звільнити готелі від сплати туристичного збору.

«Важливим є ще й той факт, що майже всі міста і райони з найбільшими надходженнями – представники карпатського, прикарпатського краю, – розповівпосадовець. – Це важливо, бо в цьому регіоні сконцентровані оздоровниці Східниця, Моршин, Трускавець, Розлуч, гірськолижні курорти, а ще «Тустань», «Сколівські Бескиди».

Зрозуміло, що через пандемію COVID-19 загальна сума туристичного збору за 2020 рік буде суттєво меншою, ніж за попередні роки (2019-го було 21,5 млн грн), але надходження демонструє, наскільки важливим є наявність готелів, мотелів у кожній громаді. Бо це прибуток не лише для власника, але й для місцевої скарбниці. А ці кошти можна використовувати на медицину, освіту чи, до прикладу, ремонт доріг».

прес-служба ЛОДА