Головна Економіка У 2019 році передбачено п’ять перерахунків пенсій – що потрібно знати жовківчанам

У 2019 році передбачено п’ять перерахунків пенсій – що потрібно знати жовківчанам

517
0

28 січня за участі начальника Жовківського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галини Скоропад та журналістів
інформаційного вісника «Відродження» проведено брифінг на тему: «Перерахунки пенсій, які чекають пенсіонерів у 2019 році».

— У 2019 році передбачено п’ять перерахунків пенсій. З 1 січня вже було проведно перерахунок пенсій особам, які досягли 65 років і мають страховий стаж: жінки – не менш, ніж 30 років, чоловіки – 35 років. В таких осіб сума пенсійної виплати має бути не меншою, ніж 40 % мінімальної заробітної плати (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2019 становить 4173 грн.), тобто 1669 грн., — розповіла  Галина  Скоропад.

— З 1 березня буде проведено індексацію пенсійних виплат на коефіцієнт, що дорівнює 50 % зростання індексу споживчих цін та 50 % росту середньої заробітної плати. В середньому сума пенсійної виплати у березні збільшиться на 17  %.

Із 1 квітня планують провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам — особам, які після призначення пенсії або після попередньо проведеного перерахунку пропрацювали не менше, ніж 24 місяці, і мають страховий стаж. Такий перерахунок пенсії буде проведено автоматично.

З 1 липня 2019 року передбачається перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого Законом «Про державний бюджет»  на 2019 рік.

Збільшиться мінімальна пенсія шахтарям – вона має бути не меншою, ніж три прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність. Зростання з 1 липня становитиме 201 грн.

Також зростуть мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни, внаслідок аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій. Підвищення будуть різні через різні розміри мінімальних пенсійних виплат. Зросте мінімальна пенсія за віком для непрацюючих громадян  —  з 1497 грн. до 1564 грн.

Підвищиться мінімальна пенсія у разі втрати годувальника з числа осіб військовослужбовців, вона буде не меншою, ніж два розміри прожиткового мінімуму. Минулого року було розпочато масштабний перерахунок пенсій «військовим» пенсіонерам, і він продовжується цього року. Для пенсіонерів 11 силових відомств проводиться перерахунок пенсій у розмірі 75 % суми підвищеної пенсії у 2018 році, тобто розмір пенсії зросте на 25 %. А з січня 2020 року пенсія «військових» пенсіонерів зросте на 100 %, — повідомила Галина Скоропад.

Також начальник сервісного центру нагадала, що змінено вимоги до страхового стажу, який надає право на призначення пенсії за віком. Якщо у 2018 році необхідний страховий стаж становив 25 років, то у 2019 році – 26 років. Щороку страховий стаж зростатиме на один рік і до 2028 року необхідний страховий стаж для жінок і чоловіків становитиме 35 років.

Наш кореспондент