Головна Економіка У 2023 році вже 2 підприємства харчової промисловості Львівщини отримали право на...

У 2023 році вже 2 підприємства харчової промисловості Львівщини отримали право на грантову підтримку

121
0

Загальна сума грантової підтримки складає 11 мільйонів гривень.

Відповідно до наказу Міністерства економіки України «Про надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств» ще два підприємства Львівщини отримали право на грант в межах програми єРобота «Новий рівень» на загальну суму 10,8 млн гривень.

Кошти спрямують для реалізації виробничих проєктів в галузі харчової промисловості . Переможці зобов’язані упродовж  3 років повернути державі всю суму грантів у вигляді  податків, зборів та ЄСВ та створити мінімум 5 і 25  робочих місць, відповідно до суми отриманих грантів.

Також з 1 лютого уряд відновив можливість для фізичних осіб та суб’єктів малого підприємництва подавати заявки на отримування мікрогрантів для започаткування чи розвитку свого бізнесу в межах програми «Власна справа». За цією програмою отримати мікрогрант можуть сільськогосподарські виробники та сімейні фермерські господарства, або люди, які на базі особистих селянських господарств планують започаткувати підприємницьку діяльність.

Обов’язковою умовою для всіх видів гранту є:

  • Сплата всієї суми або частини грантів у вигляді податків, зборів та ЄСВ
  • Створення певної кількості робочих місць
  • Власний внесок на рівні мінімум 30% для всіх напрямів , крім «Власна справа»

«Програма єРобота– це безпрецедентна можливість вдосконалити виробничі потужності та збільшити виробничі площі для аграрних підприємств. Для сільського населення –це можливість перетворити рутинну домашню справу в успішний бізнес. Програма розпочалась тільки з середини 2022року, але за ці кілька місяців 39 підприємцям Львівщини вдалось отримати право на гранти в сумі 116,7 млн. грн. З цієї суми понад 70 млн. буде спрямовано на впровадження проектів харчової промисловості, 41,7 млн. грн на розвиток садівництва та ягідництва. На розвиток власної справи в аграрному секторі було виділено  4,8 млн. грн грантової допомоги. Ми розраховуємо у 2023 році побачити це кращі показники», – говорить Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР.

Всі заявки на грантову підтримку в рамках програми «єРобота» подаються через портал Дія: https://erobota.diia.gov.ua/#get

За посиланням можна дізнатись про умови отримання гранту: