Головна Економіка У місцевих бюджетах Львівщини видатки на енергоносії та комунальні послуги зросли на...

У місцевих бюджетах Львівщини видатки на енергоносії та комунальні послуги зросли на 40%

134
0
Blue flames of natural gas burning from a gas stove with euro coins

Значну частину, близько 8%, у загальному обсязі видатків із місцевих бюджетів, займають видатки на оплату енергоносіїв і комунальних послуг бюджетними установами. У 2022 році в місцевих бюджетах на цю мету передбачено 2,5 млрд грн, або на 40% більше в порівнянні з фактичними видатками минулого року (1,5 млрд гривень).

Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОВА.

Загалом із початку року бюджетними установами проведено оплату спожитих енергоносіїв і комунальних послуг у сумі 925 млн грн (38% до річних призначень), що відповідає динаміці розрахунків за цей період у минулих роках.

Відповідно до звітних даних останніх років, значна частина видатків у січні-квітні на енергоносії та комунальні послуги до загального їх обсягу в середньому становить 40-45%. Проте, в 6-ти територіальних  громадах такий обсяг видатків перевищує цей показник. Зокрема, в Рудківській, Жидачівській та Червоноградській ТГ рівень касових видатків у січні–квітні 2022 року становить 46%, Моршинській ТГ – 48%, Підкамінській ТГ – 61%, Самбірській ТГ – 58%. Такі дані можуть свідчити про незабезпеченість асигнуваннями на їх оплату до кінця року або інші чинники.

«Враховуючи воєнні реалії сьогодення та підвищення цін на енергоносії в світі, з метою економного використання енергоресурсів, аналізуємо їх споживання щомісячно, а за необхідності вносимо зміни до показників місцевих бюджетів для забезпечення в поточному році розрахунків за енергоносії в повному обсязі», – зазначають у департаменті.