Головна Економіка Незабаром діятимуть нові правила заповнення платіжних документів на сплату податків та обов’язкових...

Незабаром діятимуть нові правила заповнення платіжних документів на сплату податків та обов’язкових платежів

108
0

ДПІ у Жовківському районі повідомляє: Міністерство доходів і зборів України наказом від 22.10.2013 р. №609 затвердило Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) на заміну раніше діючого Порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012р. №817.

Новий Порядок доповнено позиціями щодо сплати ЄСВ та митних платежів.

Найважливішими новаціями у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є зміна алгоритму заповнення поля „Призначення платежу” у полі №3. Раніше у ньому вказувалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб. Відтепер в полі №3 вказується один з власних реквізитів платника податку, який здійснює перерахування платежів:

  • код ЄДРПОУ платника податку (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то зліва доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізособи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови платника податків від одержання реєстраційного номера);
  • реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр).

У разі самостійної сплати платником податку нарахованих бюджетних платежів або за актами перевірок – поля №5, №6, №7 не заповнюються.

Якщо здійснюється перерахування платежів за висновками органу Міндоходів (перекидка з одного платежу на інший; повернення надміру сплачених до бюджету платежів; перерахування з бюджету відшкодування ПДВ та інше), то в полі №5 заповнюється дата висновку органу Міндоходів та в полі №6 – номер висновку.

Якщо здійснюється погашення податкових векселів грошовими коштами, то в полі №7 зазначається номер податкового векселя.

Список кодів видів сплати також зазнав змін. Хоча найбільш використовувані коди не змінилися, до списку додано нові коди:

(128 та 160-161), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок;

(350-359) за митними платежами;

(054-057) погашення сум податкового боргу;

(017-019,139) надходження коштів від платників податків, щодо яких порушено справу про банкрутство.

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

Новий Порядок набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Перший заступник начальника  ДПІ

у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області    Л. С. Бунечко