Головна Економіка Як отримати неприбутковий статус організації

Як отримати неприбутковий статус організації

115
0

Пам’ятка щодо отримання (збереження) неприбуткового статусу, відповідно до внесених змін в пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу та виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440

Жовківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє про те, що, відповідно до внесених змін, всі неприбуткові установи повинні були до 1 січня 2017 року пройти перереєстрацію для внесення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. Для релігійних організацій продовжено термін перереєстрації установчих документів до 1 січня 2018 року.

Для цього необхідно подати до контролюючого органу за місцем знаходження:
– реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою ,,зміни” та засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації.

Вимоги для отримання (збереження) неприбуткового статусу.
Для того, щоб організація (підприємство) отримала (або зберегла) статус неприбутковості, є загальні вимоги визначені пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу та п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440:
– організація має бути утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
– внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Наступні вимоги стосуються внесення змін до установчих документів, які потрібно проаналізувати на наявність в них таких норм:
– заборона розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці та нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
– передача активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації власників багатоквартирних будинків.
– установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Якщо не дотримано однієї із вище перелічених вимог в установчих документах, це означає, що організація не підлягає включенню до нового Реєстру.